• Elektroniczna Skrzynka

• ESP

• Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP) jest systemem służącym do przekazywania informacji (wniosków, pism lub innych dokumentów) w formie elektronicznej do podmiotu publicznego przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej sieci teleinformatycznej.
          Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania i doręczenia dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 971)

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) jest narzędziem umożliwiającym obywatelom, przedsiębiorcom oraz instytucjom publicznym realizację usług administracji publicznej przez sieć teleinformatyczną.
          Zgodnie z ustawą z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r., poz. 1114)

Szkoła posiada Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na platformie EPUAP

identyfikator ePUAP: SPKosztowo

adres Elektronicznej Skrytki Podawczej na platformie ePUAP: /SPKosztowo/SkrytkaESP

adres skrytki na platformie ePUAP: /SPKosztowo/skrytka

W celu skorzystania z ESP Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie dostępnej na platformie ePUAP, niezbędne jest spełnienie następujących warunków:

założenie indywidualnego (darmowego) konta na ePUAP;
          posiadanie profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego;
          przekazanie dokumentu poprzez wypełnienie elektronicznego formularza usługi bądź dołączenie podpisanego dokumentu.