Aktualności
Rekrutacja na rok szkolny 2017-2018- 20.03.2017 r.
Informacja o kiermaszu ozdób świątecznych i spotkaniu integracyjnym.
W dniu 24 marca 2017 roku (piątek) o godz. 18.00
w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Kosztowie
odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych
połączony ze spotkaniem integracyjnym pod hasłem
„SP Kosztowo żyje zdrowo na sportowo”.
Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich tych,
którzy chcieliby wesprzeć kiermasz
o przygotowanie wraz z dziećmi ozdób wielkanocnych.
Ozdoby można przynosić do szkoły do 24 marca do godz. 12.00.
Zachęcamy również bardzo gorąco do wzięcia udziału
w spotkaniu integracyjnym wszystkich rodziców
i osoby z naszej lokalnej społeczności.
Przedstawiciele KRUS w naszej szkole- 09.03.2017 r.
W dniu 09.03.2017 r. (czwartek) o godz. 8.00 odwiedzili nas Panowie z Placówki Terenowej KRUS z Piły, aby przybliżyć uczniom problemy związane z pracą na wsi „Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa”. Odbyło się to w formie prezentacji multimedialnej oraz pogadanki o niebezpieczeństwach czyhających na wsi.
Ogłosili również konkurs plastyczny związany z tym samym tematem.
Mecz unihokeja z okazji Dnia Kobiet- 08.03.2017 r.
W dniu 08.03.2017 r. w Dzień Kobiet w naszej szkole odbył się mecz unihokeja, w której wzięły udział: drużyna szkolna kontra drużyna mam.
W składzie drużyny szkolnej znalazły się:
- p. dyrektor Marlena Januszewska
- p. Monika Wachowska
- p. Karolina Koszuta
- p. Karolina Kosak
- p. Oliwia Rozpłoch- Grzelak
- p. Ilona Brukwicka
- p. Iwona Wachowiacz
Drużyna mam to:
- p. Zdzisława Janicka
- p. Ewelina Lewicz
- p. Aleksandra Dyl
- p. Magdalena Mrotek
- p. Iwona Jagodzinska
Sędzia prowadzący mecz Bartosz Rosa z klasy IV rozpoczął spotkanie prośbą aby wszyscy chłopcy odśpiewali „sto lat” dla wszystkich uczennic i pań z okazji Dnia Kobiet. Następnie po krótkiej rozgrzewce gwizdkiem sędziego rozpoczął się mecz, który był bardzo emocjonujący. Po 20 minutach meczu wynik okazał się łaskawy dla drużyny szkolnej, która wygrała z mamami 3:2.
Gratulujemy wszystkim paniom, które zagrały w meczu, a uczniom za cudowny i bardzo głośny doping :-)
Dzień Kobiet w przedszkolu- 08.03.2017 r.
W środę 8 marca 2017r. w naszym przedszkolu hucznie obchodziliśmy „Dzień Dziewczynek”. Od samego rana chłopcy, jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Starali się wyręczać dziewczynki w codziennych obowiązkach - dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itd. Dzieciom największą radość sprawiła wesoła zabawa przy muzyce. Wspólne tańce i konkursy wprawiły przedszkolaków w doskonały humor. Na zakończenie świętowania chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom tradycyjne „Sto lat!” i złożyli najserdeczniejsze życzenia. Następnie wręczyli wiosenne tulipany i drobne upominki przygotowane przez Radę Oddziałową. Wszyscy bawili się doskonale, cały dzień minął w życzliwej i radosnej atmosferze.
Nasi uczniowie w Ogólnopolskim Turnieju Pożarniczym w Osieku nad Notecią- 04.03.2017 r.
W dniu 4 marca 2017 roku reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kosztowie wzięli udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Pożarniczym pod hasłem Młodzież Zapobiega Pożarom. Do eliminacji przystąpili: Julia Brzezińska, Maria Łoboda i Jakub Ziaja. Wszystkich uczestników powitał Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wyrzysku Zenon Stranz. Następnie prezes OSP w Osieku Edward Gaczkowski przedstawił zasady dotyczące konkursu. W turnieju wzięły udział 3 grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.
W pierwszej grupie (szkoły podstawowe) uczeń naszej szkoły Kuba Ziaja zajął III miejsce w eliminacjach gminnych. Pamiątkowe dyplomy i podziękowania wręczył Zastępca Naczelnika OSP w Osieku p. Michał Koniec. Serdeczne podziękowania składamy p. Rafałowi Wachowskiemu z OSP w Kosztowie, który zajął się dowozem naszych uczniów na turniej.
Konkurs na WODOLUBKA- 03.03.2017 r.
W dniu 3 marca 2017r. przedszkolaki oraz dzieci z klasy I podsumowały kolejne działania w ramach programu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” ogłoszonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Po uzyskaniu wiedzy na temat wpływu wody na świat roślin, zwierząt i ludzi, dzieci wymyślały i wykonywały maskotkę - WODOLUBKA. Wodolubek, jak sama nazwa podpowiada, to postać, co o zdrowie swoje dba i wodę pije co dnia. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością, oryginalnością oraz inwencją twórczą. Najlepsze propozycje zostały wybrane w drodze głosowania i nagrodzone.
LAURACI KONKURSU
I MIEJSCE: Norbert Janicki, Jakub Małolepszy, Julianna Kowal
II MIEJSCE: Gabriela Bratkowska, Błażej Dyl
III MIEJSCE: Amelia Koszuta, Olaf Szweda, Aleksander Włazik, Martyna Karnowska
Wszystkie prace biorące udział w konkursie można obejrzeć na holu szkoły.
Nasi uczniowie w XVI Gminnym Konkursie Recytatorskim-03.03.2017 r.
3 marca 2017r. uczennice naszej szkoły brały udział w XVI Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem ,, Wierszyki łamiące języki'' organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wyrzysku. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach - kl.I-III oraz IV-VI. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Martyna Karnowska kl. I, Antonia Lizak kl. IIa, Aleksandra Grochowska kl. IIIa, Julia Szczepańska kl. IV oraz Patrycja Pawlak i Dominika Gramse kl. VI. Wszystkie uczestniczki wyrecytowały swoje utwory wspaniale. Z radością informujemy, iż uczennica kl.VI Dominika Gramse zdobyła w swojej kategorii wyróżnienie. Gratulujemy!
Pasowanie na czytelnika w klasie I- 02.03.2017 r.
„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”
Kornel Makuszyński
Dnia 2 marca 2017 r. Szkole Podstawowej w Kosztowie odbyło się pasowanie uczennic klasy I na czytelnika.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszaków do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczennice złożyły przyrzeczenie, wysłuchały kilku rad i przestróg przygotowanych przez starsze koleżanki z klasy VI, które należą do aktywu bibliotecznego. Pierwszaki dowiedziały się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić czytając je. Pani Elżbieta Michalska- bibliotekarka zapoznała dziewczynki z regulaminem i zasadami wypożyczania.
Po takim wprowadzeniu przyszłe czytelniczki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Następnie zostały pasowane przez królową biblioteki ogromnym piórem i otrzymały pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Nasze nowe czytelniczki dostały też zakładki do książki. Wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.
Życzymy im wielu cudownych przeżyć i wzruszeń przy obcowaniu z przyszłymi lekturami.
Gminny Konkurs Mistrz Matematyki w naszej szkole- 28.02.2017 r.
Dnia 28 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki klas I-III”, którego celem było stworzenie dzieciom możliwości prezentacji swoich umiejętności matematycznych. W konkursie brali udział uczniowie reprezentujący matematyków klasach pierwszych, drugich i trzecich z sześciu szkół: SP Falmierowo, SP Glesno, SP Osiek, SP Wyrzysk, SP Ruda i SP Kosztowo. Ich zmagania obserwowała Komisja w składzie: Przewodnicząca Komisji p. Dyrektor SAP Magdalena Strzałkowska oraz sołtys Kosztowa p. Renata Młodzik.
Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00. Uczestnicy oraz zaproszeni goście zostali powitani przez p. dyrektor Marlenę Januszewską, a następnie zapoznani z regulaminem konkursu. Każdy z uczestników otrzymał zestaw pytań składający się z 15 zadań dostosowany do swojej grupy wiekowej. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie testu.
Po jego zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, natomiast szanowna Komisja udała się do sąsiedniej sali w celu sprawdzenia prac konkursowych. W wyłonieniu zwycięzców pomagali nauczyciele-opiekunowie, którzy przyjechali wraz z dziećmi.
Mistrzem matematyki w Kategorii Klas I została:
Amelia Cieśla ze Szkoły Podstawowej w Osieku
Mistrzem matematyki w Kategorii Klas II został:
Igor Gurda ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie
Mistrzem matematyki w Kategorii Klas III został:
Jakub Gajewski ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku
Laureatom oraz wszystkim uczestnikom matematycznych zmagań pogratulowała p. Burmistrz Bogusława Jagodzińska wręczając zwycięzcom nagrody. Natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie p. Marlena Januszewska podziękowała każdemu uczestnikowi, opiekunom oraz komisji . Zarówno laureaci, jak i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które zostały w pełni ufundowane przez współorganizatora Gminę Wyrzysk.
Beata Letka, Karolina Koszuta
Udział naszych dzieci w III Gminnym Konkursie Recytatorskim- 24.02.2017 r.
Dnia 24 lutego 2017 roku odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Przedszkolak w świecie poezji". Organizatorami była Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gleśnie oraz Gmina Wyrzysk.
Z naszych oddziałów przedszkolnych w konkursie udział wzięli: Oliwia Królak, Lena Kurczaba, Amelia Koszuta, Anita Gurda oraz Ignacy Karnowski.
Konkurencja była bardzo duża, bo do recytacji przystąpiło 20 dzieci. Po wszystkich występach jury wyłoniło zwycięzców. II miejsce zajął Ignacy Karnowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne prezenty.
Bal karnawałowy przedszkolaków w Pile- 20.02.2017 r.
Karnawał to wyjątkowy okres dla wszystkich maluchów. W tym czasie przedszkolaki czekają na dzień niezwykły, na bal przebierańców. W poniedziałek 20.02.2017r. dzieci z grupy „Zajączki” przyjęły zaproszenie od p. Kamili Kozłowskiej (mama Gracjana) i pojechały do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile, gdzie uczestniczyły w zabawie integracyjnej. Wychowankowie Ośrodka bardzo serdecznie powitali przedszkolaki, były wspólne tańce i pląsy. Dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych konkursach. Nie zabrakło również pysznych przekąsek oraz pamiątkowych zdjęć.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoim pociechom różnorodnych strojów, dzieciom za wytrwałość i uśmiechy na twarzach, a pracownikom Ośrodka za miłe przyjęcie.
Rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego- 17.02.2017 r.
W piątek 17 lutego 2017 r. uczennica klasy VI Patrycja Pawlak reprezentowała naszą szkołę na Rejonowym Etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
Mimi, że nie udało się Patrycji przejść dalej, jesteśmy bardzo dumni z jej osiągnięć, gdyż jako jedyna uczennica z całej szkoły zakwalifikowała się do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Przedszkolny Konkurs Recytatorski- 16.02.2017 r.
W dniu 16 lutego 2017r. odbył się Konkurs Recytatorski (eliminacje do Konkursu Gminnego) dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły. Konkurs przebiegał pod hasłem „Przedszkolak w świecie poezji” i miał na celu wspieranie maluchów w ich twórczych działaniach, rozwijanie umiejętności recytatorskich, popularyzowanie literatury dziecięcej.
Zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo aż 22 dzieci recytowało wiersze swoich ulubionych autorów. Przedszkolakom towarzyszyły wielkie emocje, a ich atrakcyjne występy i zaskakujące interpretacje wywoływały gromkie brawa. Wykonawców oceniało niezależne Jury. Podczas oceny brano pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, opanowanie pamięciowe oraz ogólny wyraz artystyczny.
W czasie oczekiwania na werdykt na scenie zaprezentowały się dziewczynki z pierwszej klasy. Najpierw udzieliły one maluchom kilka rad na temat zdrowego odżywiania, zalet różnych owoców i warzyw, a następnie zaprezentowały przedstawienie pt. „Witaminki dla księżniczka Marcelinki”. Pierwszoklasistki przy użyciu różnych pacynek zachwyciły publiczność i pokazały przedszkolakom, że na scenie można się doskonale bawić.
Laureatami konkursu, którzy będą reprezentować nasze Przedszkole w Konkursie Gminnym zostali:
I miejsce: Lena Kurczaba
II miejsce: Amelia Koszuta
III miejsce: Oliwia Królak
wyróżnienia: Anita Gurda i Ignacy Karnowski
Piękne dyplomy i smakołyki czekały nie tylko na zwycięzców konkursu, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy!
Dyskoteka z okazji Walentynek- 14.02.2017 r.
Dnia 14 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Beatą Letka przygotował dla wszystkich uczestników dobrą muzykę przeplataną ciekawymi zabawami. Frekwencja dopisała, wszyscy świetnie się bawili.
Bal karnawałowy dla rodziców- 11.02.2017 r.
Dnia 11 lutego 2017 roku w niecodziennej scenerii odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana w Pałacu w Rzęszkowie, przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie.
Przybywających gości witała właścicielka pałacu pani Agnieszka Brzózka wraz z obsługą, która odprowadzała gości do stolików oraz zarząd Rady Rodziców- pani Marzena Tadych i pani Iwona Wachowiacz.
Przewodnicząca RR rozpoczęła bal życząc wszystkim udanej zabawy. Ponad 100 osób bawiło się przy utworach proponowanych przez DJ KARUZELA oraz przy muzyce na żywo. Parkiet cały czas był zapełniony przez bawiące się osoby.
Ogromne podziękowania należą się właścicielom Pałacu w Rzęszkowie za okazane serce i pomoc w organizacji balu, Radzie Rodziców i wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, aby ta zabawa pozostała długo w pamięci uczestników.
Ważna informacja dot. odwozów.
Od dnia 13.02.2017 r. będą obowiązywać nowe godziny odwozów
- w każdy poniedziałek- pierwszy odwóz o godz. 12.35, drugi odwóz o godz. 14.25.
W pozostałe dni odwozy bez zmian.
Bal Karnawałowy dla dzieci- 28.01.2017r.
W sobotę 28 stycznia 2017r. na Sali Wiejskiej odbył się bal karnawałowy dla uczniów z całej szkoły. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, żołnierze, czarodzieje, aniołki, piraci i różne zwierzątka. Wiele śmiechu było przy tańcu na gazecie i z balonem.
W trakcie imprezy odbył się konkurs na maskę karnawałową. Jury wybrało pięć najciekawszych, najoryginalniejszych masek. Zwycięzcy otrzymali pyszną słodką nagrodę oraz dyplom, co sprawiło wiele radości.
Na balu pojawiło się także dwóch Gwiazdorów. Obdarowali oni dzieci prezentami oraz zatańczyli z nimi wspólny taniec. Chętni mogli usiąść Gwiazdorowi na „kolanko” i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
W naszej placówce bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację balu. Panu Krzysztofowi Śmigaj, który zadbał o oprawę muzyczną, prowadzącemu imprezę Panu Krystianowi Gordonowi oraz wszystkim tym, którzy w jakiś sposób przyczynili się do przygotowań.
Wyjazd na przedstawienie- 25.01.2017r.
Dnia 25.01.2017r. uczniowie klas 0 - III mieli okazję obejrzeć spektakl teatralno-muzyczny pt. ,,Dzwonnik z Notre Dame” . W tym celu wszyscy udali się do PWSZ w Pile, by tam obejrzeć spektakl wystawiany przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. Dzieci były zachwycone przepiękną dekoracją i wspaniałą inscenizacją. Dodatkową atrakcję stanowił fakt, iż aktorzy wchodzili w korelację z widzami. Dzieci żywo reagowały na zwroty akcji. Szczęśliwe i pełne wrażeń wraz z nauczycielami wróciły do szkoły.
Dzień Babci i Dziadka 20.01.2017r.
Zgodnie z tradycją wsi Kosztowo jak co roku tak i w tym odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wśród zaproszonych gości znalazł się zastępca Burmistrza Tadeusz Perliński, proboszcz ks. M. Pisarski oraz babcie i dziadkowie.
Dyrektor szkoły M. Januszewska w imieniu organizacji wiejskich Kosztowa, Jeziorek Kosztowskich, Rzęszkowa, Tomaszewa oraz społeczności szkolnej powitała przybyłych gości. Złożyła im życzenia
i podkreśliła, że rola dziadków w życiu dziecka jest bardzo ważna, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy rodzice często są zabiegani i zapracowani. Dziadkowie to również źródło wiedzy o otaczającym świecie i korzeniach rodzinnych. Pani dyrektor podziękowała wszystkim babciom i dziadkom za ich serce, trud, opiekę, zrozumienie, cierpliwość oraz miłość, którą otaczają swoich wnuków. Życzyła im, aby zawsze czuli się akceptowani, kochani i potrzebni w swoich rodzinach.
Wszyscy przybyli goście wysłuchali wiersze, inscenizacje, scenki dramowe, wiele piosenek w wykonaniu uczniów należących do kółka teatralnego i chóru oraz pięknego czytania wierszy , baśni i opowiadań przez babcie, panie A. Jagodzińską, B. Koszuta i M. Górniak. Nad programem pieczę sprawowały panie Elżbieta Michalska, Ewa Dmochewicz i Małgorzata Domek.
Liczne wiersze, piosenki i przedstawienia wyrażały wdzięczność, szacunek i miłość. Niektóre z nich przedstawione były w sposób humorystyczny. Dziadkowie i babcie byli poruszeni programem i wspaniale się bawili.
Organizatorzy spotkania przygotowali poczęstunek z pysznym ciastem, kawą i herbatą.
Impreza przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Dziadkowie wspominali dawne czasy. Wyrażali też słowa uznania za trud przygotowania tej pięknej uroczystości.
Archiwum Aktualności