Dnia 21.10. i 28.10.2013 r. dzieci z grupy Krasnali i Misiów odwiedziły Urząd Pocztowy w Wyrzysku w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki. Miały okazję obserwować pracę listonosza, kasjerki- pani w okienku, która przyjmuje pieniądze, np. opłaty za mieszkanie, wpłaty na książeczkę, wysyłanie paczek. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, priorytetowe. Na koniec wylosowana osoba wrzuciła kartkę pocztową do skrzynki. Kartka ta została wysłana do jednej osoby z grupy. W podziękowaniu dzieci wręczyły pani pracującej na poczcie własnoręcznie wykonaną laurkę z kolorowego papieru.
Przedszkolaki na Poczcie w Wyrzysku
Spotkanie integracyjne- 25.10.2013 r.
W dniu 25.10.2013 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie odbyło się coroczne spotkanie integracyjne rodziców, choć w tym roku w innej formie, pod hasłem
”AKTYWNIE I ZDROWO- INTEGRACJA NA SPORTOWO”.
Na spotkanie przybyli zaproszeni goście : Burmistrz Wyrzyska pani Maria Bratkowska z mężem, Sołtys Kosztowa pani Renata Młodzik, Radny Rady Miejskiej w Wyrzysku pan Krzysztof Bartkus, Ksiądz Proboszcz Marek Pisarski oraz nauczyciele. Oprócz znamienitych gości swoją obecnością zaszczycili nas główni bohaterowie tego wieczoru czyli rodzice, którzy wzięli udział w zmaganiach sportowych, ale również Ci, którzy dopingowali wraz z dziećmi do zabawy.
Wszystkich przybyłych w imieniu Dyrektora szkoły pani Marleny Januszewskiej powitała „główna prowadząca spotkanie” pani Oliwia Rozpłoch- Grzelak. Po oficjalnej części spotkania rozpoczęły się zmagania sprtowe. Wśród rodziców zostały wybrane panie, które zostały kapitanami drużyn. Pierwsza drużyna pod wodzą pani Ilony Brukwickiej przyjęła nazwę „Tajfuny”, natomiast druga drużyna pod wodzą Przewodniczącej Rady Rodziców pani Marzeny Tadych pod nazwą „Huragany”. Po krótkiej, choć intensywnej rozgrzewce rozpoczęły się zawody rzędów, które obejmowały takie konkurencje jak: bieg w worku, skakanie przez skakankę, rzut piłką do kosza, oraz konkurencje muzyczne, w których trzeba było pochwalić się umiejętnościami tanecznymi.
Po rozegraniu wszystkich konkurencji okazało się, że I miejsce zajęła drużyna „Huraganów”, czyli:
-
Marzena Tadych
-
Magdalena Miły- Karnowska
-
Joanna Bednarek (nauczycielka)
-
Monika Wachowska (nauczycielka)
-
Anna Kowalska
-
Joanna Miły
-
Ewa Pasieta
-
Krystian Dobrowolski
-
Marcin Raszka
-
Rafał Kubich
-
Mirek Kożuchin
-
Adam Rumiński
II miejsce zajęła drużyna „Tajfunów” w składzie:
-
Ilona Brukwicka
-
Lucyna Tomczyk
-
Monika Karnowska
-
Anna Muszyńska
-
Anna Kubich
-
Hania Raszka
-
Paulina Dobrowolska
-
Brygida Rumińska
-
Iwona Kożuchin
-
Iwona Wachowiacz
-
Tomek Miły
-
Damian Karnowski
Po krótkiej przerwie na złapanie oddechu, która bardzo przydała się rodzicom :-), w tych samych składach drużyny rywalizowały w grze zespołowej „2 ognie”. Po świetnej zabawie wygrała drużyna „Tajfunów”.
Po wszystkich zmaganiach nastąpiła uroczystość wręczania medali. Wszystko odbyło się w prawdziwej olimpijskiej atmosferze , każdy został udekorowany pięknym medalem przez jury, które czuwało nad przebiegiem zawodów, przy piosence „We are the champions” zespołu Queen.
Po zmaganiach sportowych oraz uroczystej dekoracji rodzice chętnie wymieniali się swoimi wrażeniami przy kawie i słodkim poczęstunku, który został zorganizowany przez panie
z Rady Rodziców.
Na koniec trzeba wspomnieć o tym, że współzawodnictwo sportowe, tym bardziej zawody i zabawy drużynowe są najlepszą formą integracji:-)
W imieniu Rady Rodziców chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wieczór był tak fantastyczny i pozostanie w naszych pamięciach na bardzo długo:-)
Relacja foto w zakładce album fotograficzny:-)
-
Olimpiada Ekologiczna etap gminny- 22.10.2013 r.
W dniu 22.10.2013 r. w Urzędzie Miejskim w Wyrzysku odbył się gminny etap Olimpiady Ekologicznej.
Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowali się:
-
Adrian Kożuchin klasa IV
-
Wiktor Gondek klasa V
-
Igor Rumiński klasa V
-
Katarzyna Kołodziej klasa V
-
Wiktoria Wachowska klasa V
-
Katarzyna Jagodzinska klasa VI
Etap gminny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie zajął IGOR RUMIŃSKI z klasy V, zdobył największą ilość punktów, bo aż 24.
Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.
Składamy najszczersze gratulacje i będziemy trzymać kciuki za Igora w etapie powiatowym, który odbędzie się 5 listopada 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Pile.
-
Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na ucznia klasy I- 14.10.2013 r.
Dnia 14 października 2013 roku pod hasłem „Kto nie był uczniem, nie będzie mistrzem” w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość. Został połączony Dzień Edukacji Narodowej z pasowaniem pierwszoklasistów. Na tę uroczystość do szkoły przybyła nie tylko społeczność szkolna, a więc uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjno-obsługowi, ale również zaproszeni goście: ks. proboszcz Marek Pisarski, pan radny Krzysztof Bartkus, pani sołtys Renata Młodzik, emerytowani nauczyciele, nauczyciele przebywający na urlopach i zarząd Rady Rodziców. Bardzo licznie przybyli również rodzice. Pani dyrektor Marlena Januszewska po przywitaniu wszystkich zebranych w sali przeczytała życzenia od pani burmistrz Marii Bratkowskiej, której służbowe obowiązki nie pozwoliły uczestniczyć w naszej uroczystości. Następnie oddała głos najmłodszym uczniom, czyli pierwszoklasistom, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przez panią Dyrektor pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie. Jednak zanim to się stało, pierwszoklasiści pokazali swoje umiejętności w programie artystycznym, który przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Beaty Letka. Na pamiątkę tego dnia pierwszoklasiści otrzymali legitymacje, dyplomy i rożki obfitości. Po uroczystej akademii wraz z rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się na „słodki poczęstunek”. To spotkanie przygotowali rodzice.
Kolejnym punktem tego dnia były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, z kółka teatralnego, pod przewodnictwem pani Małgorzaty Domek przygotowali humorystyczną inscenizację ukazującą codzienny dzień pracy w szkole.
Tego dnia nauczyciele i pracownicy szkoły usłyszeli wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń od uczniów, rodziców i Rady Rodziców.
Nie zapomniano w tym dniu również o pani dyrektor Marlenie Januszewskiej, która obchodziła 30-lecie pracy zawodowej.
Dzień Chłopaka w przedszkolu
Dzień chłopaka w przedszkolu
W dniu 30 września 2013 roku w naszym przedszkolu hucznie obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. W tym dniu grupa „Krasnali” i „Misi” połączyły się.
Przygotowane zostały różnego rodzaju konkursy i zabawy dla naszych chłopców jak i dla dziewczynek. Zabawy te odbywały się na poszczególnych wyspach – „Wyspie Wyzwań”, „Wyspie Spryciarzy” oraz „Wyspie Uprzejmości” . Największy entuzjazm wzbudziły zabawy taneczne przy skocznej muzyce. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.
Dzień Japoński w przedszkolu- 26.09.2013 r.
W czwartek26 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Japoński.
W tym dniu dzieci miały niecodzienną okazję do poznania tak odmiennej, ale bardzo interesującej kultury. Stało się to możliwe dzięki pani Agacie,która wraz z przyjaciółką panią Ewą wprowadziły dzieci w świat kaligrafii oraz zaprezentowały ceremonię posługiwania się pałeczkami. Dowiedziały się również jak wygląda powitanie po japońsku, posłuchały ciekawostek o "Kraju Kwitnącej Wiśni", miały również możliwość obejrzenia interesujących zdjęć przedstawiających miejsca oraz rzeczy pochodzące z tego kraju. Nauczyły się podstawowych zwrotów w języku japońskim. Na zakończenie samodzielnie wykonały kolorowe wachlarze oraz bawiły się przy rytmicznej muzyce.
Sprzątanie świata i Dzień Ziemniaka- 20.09.2013 r.
Dnia 20 września 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” . Każda klasa, wraz z wychowawcą, udała się w kierunku wyznaczonego terenu, aby pozbierać śmieci. Akcja ta ma na celu min. uświadomienie uczniom, że każdy jest odpowiedzialny za środowisko, w którym żyje.
Dzień ten również został połączony ze „Świętem ziemniaka”. Najpierw uczniowie zgromadzili się w sali sportowej , gdzie zostały rozegrane, pomiędzy klasami , różnorakie konkurencje. Oczywiście głównym rekwizytem zmagań sportowych był ziemniak. Konkurencje przygotowała i nad całością czuwała pani Oliwia Rozpłoch- Grzelak.
Po zakończeniu rozgrywek sportowych uczniowie udali się na boisko szkolne. Panie z Rady Rodziców czekały już z upieczonymi przez strażaków, pysznymi ziemniakami i soczkami.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie tego święta, które przyniosło wiele radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.
Zebranie rodziców
ZEBRANIE RODZICÓW W DNIU 23.09.2013 r.
Dnia 23 września 2013 r. o godz. 17.00 odbyło się pierwsze zebranie rodziców w nowym roku szkolnym. Podczas spotkania pożegnaliśmy p. Irenę Lisowską, która przez 9 lat pełniła funkcję skarbnika Rady Rodziców. Słowa wdzięczności i podziękowania zostały skierowane od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli i pracowników szkoły oraz od rodziców.
Po zebraniu ogólnym odbywały się rozmowy indywidualne z wychowawcami klas, a następnie reprezentanci klas wybrani do Rady Oddziałowej spotkali się na osobnym zebraniu dot. wyboru nowych władz Rady Rodziców. O wynikach wyborów więcej dowiecie się Państwo w zakładce „O szkole”.
Ogłoszenie o zebraniu
OGŁOSZENIE
W dniu 23.09.2013 r. (poniedziałek) o godz. 17.00
w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie
odbędzie się zebranie rodziców, na którym będą poruszane
wszystkie bieżące sprawy.
Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców.
Laptopy w szkole
Z dniem 11 września 2013 roku ze środków budżetu gminy zostało zakupionych 10 nowych laptopów, co pozwala na indywidualną pracę każdego dziecka.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
2 września 2013 roku, uczniowie, grono pedagogiczne oraz rodzice o godz. 8.40 zgromadzili się na boisku szkolnym, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2013/2014.
Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu szkoły, wszyscy udali się do budynku szkolnego, aby uczestniczyć we Mszy świętej. Ksiądz proboszcz Marek Pisarski podczas kazania podkreślił zarówno zadania rodziców, jak i nauczycieli wypływających z funkcji wychowania dzieci.
Po Mszy świętej pani dyrektor Marlena Januszewska powitała wszystkich, którzy przybyli na rozpoczęcie nowego roku. Podkreśliła fakt przybycia tak wielkiej liczby rodziców, co oznacza, że rodzice czują się współodpowiedzialni za proces wychowania i nauczania. Poprosiła jednocześnie o mądre stawianie wymagań dzieciom przez rodziców.
Uczniów zachęciła do solidnej pracy od pierwszego dnia nauki.
Po przedstawieniu przez p. Dyrektor organizacji pracy w roku szkolnym 2013/2014 uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.
Inauguracja roku szkolnego 2013/2014
OGŁOSZENIE
Uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2013/2014
w Szkole Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Kosztowie
nastąpi
dnia 2 września 2013 r., o godz. 900.
(zbiórka w szkole o godz.840)
Autokar szkolny – wyjazd z Wyrzyska o godz.805
(trasa: Wyrzysk – Jeziorki Koszt. – Zakłady – Nieżychowo (wieś) – Rzęszkowo- Kosztowo)
Bus szkolny- wyjazd z Wyrzyska o godz. 805
(trasa: Wyrzysk- Polanowo- Kosztowo za parkiem)
Powrót o godz. 10.45- trasa odwrotna.
Półkolonia letnia "Wodna przygoda"
Od 5 do 9 sierpnia blisko 40 dzieci wzięło udział w półkolonii letniej pod hasłem: „Wodna Przygoda”. Przez cały tydzień dzieci miały okazję wyjść z domu, pobawić się
z rówieśnikami i przeżyć wiele miłych i niezapomnianych chwil.Celem półkolonii było zapewnienie dzieciom i młodzieży wspaniałej rozrywki i mile spędzonego czasu, nie pomijając przy tym elementów edukacyjnych, rozwijających wiedzę
i świadomość podopiecznych, jak też tych sprzyjających zachowaniu sprawności fizycznej
z myślą o promocji zdrowego stylu życia.Przez pięć dni dzieci uczestniczyły w wielu atrakcyjnych zajęciach i wycieczkach rekreacyjno-edukacyjnych. Większość zajęć odbywała się w Aquaparkach i przepięknych sceneriach okolicznych jezior.
Atrakcji nie brakowało.
Podczas półkolonii uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym. Zadaniem dzieci było namalowanie dowolną techniką plakatu antynikotynowego, antyalkoholowego. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania i wykonały piękne prace. Dwie spośród wszystkich ciekawych prac zostały nagrodzone. Nie zabrakło czasu na integrację i poznanie się wszystkich poprzez zabawy. Dzieci chętnie uczestniczyły w wyścigach drużyn na wesoło, grze w unihokeja, w piłkę nożną i siatkową. Dużym entuzjazmem cieszyły się wyjazdy na baseny i akweny otwarte. Wydawać by się mogło, że dzieci chętnie spędziłyby tam cały dzień, albo i dwa! Radości nie było końca, podobnie jak nie było widać końca kolejek na basenowych zjeżdżalniach. Podczas wypoczynku nad jeziorami wszyscy uczestnicy mieli okazję skorzystać ze sprzętu pływającego: kajaków i rowerów wodnych.
Trzeba przyznać, że każdy dzień był naprawdę wyjątkowy, podobnie jak każdy
z uczestników! Każdy wniósł troszkę siebie w ten wspólnie spędzony czas i dlatego było bardzo miło. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za dobrą zabawę podczas półkolonii.Nad bezpieczeństwem i dobrymi humorami uczestników podczas kolonii letniej
w Darłowie i półkolonii „Wodna Przygoda” czuwali: Kierownik - Oliwia Rozpłoch-Grzelak oraz opiekunowie i wychowawcy Anna Jeske, Małgorzata Domek, Ilona Brukwicka
i Mirosław Grzelak.Składamy serdeczne podziękowanie burmistrz Gminy Wyrzysk pani Marii Bratkowskiej i Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie wypoczynku nad morzem i półkolonii letniej.
KOLONIA DARŁOWO
Dobiegł końca wypoczynek letni organizowany przez Szkołę Podstawową
w Kosztowie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Lider Kosztowo” dla dzieci ze szkół Gminy Wyrzysk.
W lipcu grupa dzieci i młodzieży z Wyrzyska, Osieka nad Notecią i Kosztowa uczestniczyła w integracyjnej kolonii nad morzem w Darłowie.
Uczestnicy kolonii zebrali się o godzinie 8.00 na parkingu i po wzruszających pożegnaniach wyruszyliśmy na północ Polski – do Darłowa. Po drodze mogliśmy podziwiać przepiękne widoki i ogromne wiatraki. O godzinie 13.30 dojechaliśmy na miejsce. Następnie rozlokowaliśmy się w pokojach, zjedliśmy przepyszny obiadek i udaliśmy się nad morze. Tam podziwialiśmy nadmorski krajobraz. Po powrocie do ośrodka czekała już na nas ciepła kolacja, a zaraz po niej wieczorek integracyjny. Po wesołym przywitaniu i zapoznaniu się grup udaliśmy się na pierwszy trening sztuk walki.
Każdy następny dzień był wielką niespodzianką. Odwiedziliśmy Aquapark
w Darłówku, gdzie korzystaliśmy z kompleksu basenów ze zjeżdżalniami, jacuzzi a także basenu z morską wodą, płynęliśmy Tramwajem wodnym, który kursuje w kanale Wieprzy, pomiędzy mostem zwodzonym a Darłowem. Taka wyprawa była doskonałą okazją do przyjrzenia się całemu pasowi portu morskiego. Byliśmy również na rozsuwanym moście, który jest jedynym mostem tego typu na terenie Polski, dlatego warto było poświęcić chwilę
z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie. Podziwialiśmy Port w Darłówku, gdzie mogliśmy zobaczyć jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów, Korzystaliśmy z kąpieli morskich i słonecznych, budowaliśmy zamki z piasku, graliśmy
w piłkę siatkową plażową. Wielu spośród naszej gromadki po raz pierwszy spędzała czas na koloniach. Taka okazja musiała zostać upamiętniona „chrztem kolonijnym”. Na każdego uczestnika tej zabawy czekała wymagająca ścieżka pełna rozmaitych zadań. Pod koniec trochę kolorowego makijażu i pasowanie na kolonistę przez Neptuna. W ośrodku odbywały się tematyczne zajęcia w grupach, zajęcia profilaktyczne, konkursy, rozgrywki i zajęcia sportowe. Organizatorzy zadbali by nie zabrakło oczekiwanej dyskoteki, kina nocnego, randki w ciemno i mini-playback show jak również ogniska. Nie było czasu na nudę. Między uczestnikami kolonii zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie.
Sobotę, czyli ostatni dzień nad morzem wykorzystaliśmy na podsumowanie konkursów, zawodów, wręczenie dyplomów, nagród, aktów chrztu morskiego i pożegnanie. Potem porządkowanie pomieszczeń i pakowanie bagaży. Nad morzem zbieraliśmy muszle, które będą przypominały nam pobyt w Darłowie i utrwalaliśmy wszystko na fotografiach. Najtrudniejsze było pożegnanie.
Po wypoczynku nad morzem pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok znowu będziemy oddychać świeżym, morskim powietrzem, słuchać szumu morskich fal i poczujemy złocisty piach pod stopami. Każdy z nas, uśmiechnięty, opalony
i wypoczęty wrócił do tęskniących rodziców. Jednak w naszej pamięci pozostaną niezapomniane wrażenia, no i oczywiście nowi przyjaciele, których miło będziemy wspominać. Ciężko było się rozstać mając w pamięci mile spędzony czas. Pocieszał nas jednak fakt, że kilka tygodni później zaplanowana była półkolonia letnia. Obiecaliśmy sobie, że na pewno na tym spotkaniu się pojawimy.
Uroczystość pożegnania uczniów klasy VI- 28.06.2013 r.
Dnia 28.06.2013 r. pożegnaliśmy uczniów klasy VI. Uroczystość poprowadziła wychowawczyni p. Elżbieta Michalska. Po przywitaniu gości, wśród których znaleźli się pani burmistrz Maria Bratkowska, ksiądz proboszcz Marek Pisarski, pani sołtys Renata Młodzik i pan radny Krzysztof Bartkus, zostały posumowane wyniki jakie osiągnęli uczniowie.
Wśród uczniów z najwyższymi średnimi znaleźli się:
-
Julia Brzezińska
-
Artur Lisowski
-
Wiktoria Koszuta
-
Kamila Kubich
-
Sylwia Kożuchin
-
Jakub Kośmider
Ci uczniowie otrzymali szczególne wyróżnienie w postaci złotych rozet. Czworo z nich otrzymało również stypendium za wysokie wyniki w nauczaniu. Uczniowie otrzymali również nagrody za osiągnięcia sportowe oraz za pracę w samorządzie szkolnym i w bibliotece. Za pracę na rzecz szkoły podziękowania zostały również skierowane do rodziców.
Następnie wychowawczyni podziękowała za trzyletnią pracę z uczniami, kierując do nich wiele ciepłych słów. Również ze strony pani Burmistrz, pani Dyrektor oraz wychowawczyni klas I-III pani Karoliny Koszuty. Uczniowie usłyszeli wiele miłych słów, które były nie tylko podsumowaniem pobytu w szkole
podstawowej, ale również zachętą, aby to wszystko, czego nauczyli się w naszej szkole było kontynuowane w gimnazjum.
Po odczytaniu przez Panią Dyrektor uchwały o ukończeniu przez 18 uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie, absolwenci w sposób humorystyczny podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud wychowania i nauczania.
Następnie uczniowie klasy V pożegnali również w sposób humorystyczny uczniów klasy VI, życząc im powodzenia w gimnazjum. Dalsza część uroczystości, na którą zaprosili wszystkich zebrani rodzice klasy VI, odbywała się w świetlicy wiejskiej. Przy pysznym cieście i wspaniałej muzyce, o którą zadbał pan Krzysztof Śmigaj, uczniowie, rodzice i nauczyciele wspaniale się bawili.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby uroczystość pożegnania uczniów klasy VI zapadła na długo w naszej pamięci.
-
Zakończenie roku szkolnego- 28.06.2013 r.
W dniu 28.06.2013 r. (piątek) zabrzmiał ostatni dzwonek w naszej szkole. O godzinie 8.00 odbyła się uroczysta msza święta inaugurująca zakończenie roku szkolnego 2012/2013.
Po mszy świętej uczniowie wraz z rodzicami wrócili do szkoły, gdzie odbyło się oficjalne wręczenie dyplomów i świadectw uczniom, którzy przez cały rok szkolny ciężko pracowali na swoje wyniki. Pani dyrektor Marlena Januszewska podziękowała również rodzicom za trud i pomoc na jaką może liczyć ze strony rodziców.
Po części oficjalnej uczniowie klasy III wystąpili z krótkim przedstawieniem o tematyce szkolnej, jak i wakacyjnej.
Na zakończenie pani dyrektor przypomniała uczniom i rodzicom o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego i życzyła wszystkim udanego letniego wypoczynku.
Wycieczka do Solca Kujawskiego-19.06.2013 r.
Dnia 19 czerwca 2013 roku uczniowie kl. 0 – VI wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Jura Parku do Solca Kujawskiego. Wspaniałą przygodę w Jura Parku rozpoczęliśmy od ścieżki edukacyjnej. Przewodnik zapoznał nas z historią pojawienia się dinozaurów i gadów ssakokształtnych na Ziemi. Następnie udaliśmy się do parku rozrywki, w którym miło spędziliśmy czas korzystając z dmuchanych zjeżdżalni, automatów do gier, trampoliny, basenu z kulkami. Kolejną atrakcją był seans filmowy w kinie 5D. Doświadczyliśmy wiele emocji zapoznając się z historią powstawania Ziemi. Po wyjściu z kina udaliśmy się do Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, w którym zobaczyliśmy bogatą kolekcję skamieniałości z różnych okresów dziejów Ziemi. Wielką atrakcją były morskie głębiny i ogromny mamut.
Chcąc odpocząć udaliśmy się na obiad, aby nabrać sił do dalszej zabawy.
Z niecierpliwością wszyscy czekali na atrakcje parku rozrywki. Tam każdy wybierał sam, jak chce spędzić ten czas.
Jedni z nas korzystali z karuzeli, inni z kolejki, samochodów, czy też skuterów wodnych. Wielką atrakcją była łódź, do której wsiedli tylko najodważniejsi.
Pod koniec pobytu udaliśmy się jeszcze na plac zabaw.
Opuszczając Jura Park zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się do autokaru. Pełni wrażeń po super zabawie szczęśliwie powróciliśmy do Kosztowa, gdzie czekali na nas nasi rodzice.
Wycieczkę zorganizowała pani Wioletta Kałużna, a opiekunami były panie Małgorzata Domek, Anna Jeske, Izabela Sobiech-Koszuta.
Relacja foto w późniejszym terminie :-)
Zawody wędkarskie- 14.06.2013 r. Młotkówko
W dniu 14.06.2013 r. (piątek) 5 uczniów z klasy VI wraz z opiekunem pojechali na zawody wędkarskie nad jezioro w Młotkówku. Organizatorami byli członkowie z PZW z Wyrzyska. Zostaliśmy jak zwykle bardzo miło przyjęci, dzieci otrzymały owoce, napoje, pączki żeby osłodzić im trud wędkowania. Po zakończeniu zawodów został zorganizowany grill.
Uczniowie z naszej szkoły, którzy brali udział w zawodach to:
Jakub Matczyński
Bartosz Rycyk
Jakub Kośmider
Szymon Nosek
Szymon Raźniewski
Zawody trwały 4 godziny, więc młodzi wędkarze mieli dużo czasu na złowienie „złotej rybki”.Po długich zmaganiach w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych zajęliśmy III miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Szymon Nosek zajął 4 miejsce i w nagrodę wybrał sobie wędkę.
Szkolny zestaw podręczników obowiązujący w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie w roku szkolnym 2013/2014
Szkolny zestaw podręczników
obowiązujący
w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie
w roku szkolnym 2013/2014
Klasa
Przedmiot
Nr dopuszczenia MEN
Autor i tytuł podręcznika
Wydawnictwo
KLASA I
I
Kształcenie zintegrowane
87/1/2009
B.Mazur, K. Zagórska
„Gra w kolory”
JUKA
Język angielski
2009-04-27
Anna Wieczorek
„New Bingo 1” część A i B
PWN
Religia
AZ-11-01/10-PO-1/11
Pod red.ks.J. Szpeta i D.Jackowiak „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”
ŚW.
WOJCIECHA
KLASA II
II
Kształcenie zintegrowane
44/04
J. Faliszewska
„Odkrywam siebie i świat.
Ja i moja szkoła”
MAC EDUKACJA
Język angielski
2009-05-05
Anna Wieczorek
„New Bingo 2” część A i B
PWN
Język niemiecki
34/2/2010
L.Halej, M.Kozubska,
E. Krawczyk „Eins,zwei,drei”
do nowej podstawy programowej
PWN
Religia
AZ-12-01/10-PO-1/12
Pod red.ks.J. Szpeta i D.Jackowiak „Kochamy Pana Jezusa”
ŚW.
WOJCIECHA
KLASA III
III
Kształcenie zintegrowane
44/04
J. Faliszewska
„Odkrywam siebie świat.
Ja i moja szkoła”
MAC EDUKACJA
Język angielski
2009-04-06
A.Davies, C.Graham,M.Szpotowicz,
M.Szulc-Kurpaska
„New Sparks 3”-podr.+ćw.
Oxford
Język niemiecki
34/3/2011
LHalej, M.Kozubska,
E. Krawczyk „Eins,zwei,drei”
do nowej podstawy programowe
PWN
Religia
AZ-13-01/1-2
Pod red.ks.J. Szpeta i D.Jackowiak „Jezusowa wspólnota serc”
ŚW.
WOJCIECHA
KLASA IV
IV
Język polski
538/1/2012
551/1/2012
„Teraz polski!”Podręcznik do kształcenia lit., kult. i jęz. dla kl.4 szkoły podstawowej.
„Słowa z uśmiechem” Nauka o języku i ortografii. Podręcznik z ćwiczeniami do kl.4 cz.1 i 2
NOWA ERA
WSiP
Historia i społeczeństwo
443/1/2012
„Wczoraj i dziś” Historia i społeczeństwo – podręcznik dla kl.4 szkoły podstawowej
+ zeszyt ćwiczeń
NOWA ERA
Język niemiecki
524/1/2012
M.Kozubska,E.Krawczyk, L.Zastąpiło „Der,die,das-neu”
do nowej
podstawy programowej
PWN
Matematyka
157/1/2012/z1
M. Braun, A. Mańkowska, M. Paszyńska
„Matematyka z kluczem”
NOWA ERA
Muzyka
374/2011
Muzyka ,,Odkrywamy na nowo” dla kl.4-6
+ zeszyt ćwiczeń na trzy lata
OPERON
Plastyka
326/2011
K. Onak, J. Lukas
„Do dzieła!” dla kl. 4-6
NOWA ERA
Przyroda
399/1/2011
M. Marko - Worłowska,
F. Szlajfer, J. Stawarz „Tajemnice przyrody”
NOWA ERA
Informatyka
475/1/2012
Danuta Kiałka, Katarzyna Kiałka
„Informatyka Europejczyka”. Podręcznik do zajęć komputerowych dla szkoły podstawowej, kl. 4
HELION
Zajęcia techniczne
601/2/2012
-
Kamińska
„Ciekawi świata”. Zajęcia techniczne. Część komunikacyjna.”
OPERON
Język angielski
2010-06-09
R.Nolasco, B.Newbold „New English Zone 1”dla kl. 4-6
Oxford
Religia
AZ-21-01/10-PO-1/11
Pod red.ks.J. Szpeta i D.Jackowiak „Jestem chrześcijaninem”
ŚW.
WOJCIECHA
KLASA V
V
Język polski
538/2/2013
551/3/2013 cz.1.
551/4/2013 cz.2.
„Teraz polski!”Podręcznik do kształcenia lit., kult. i jęz. dla kl.5 szkoły podstawowej.
„Słowa z uśmiechem” Nauka o języku i ortografii. Podręcznik z ćwiczeniami do kl.5 cz.1 i 2
NOWA ERA
WSiP
Historia
i społeczeństwo
443/2/2013
„Wczoraj i dziś” Historia i społeczeństwo – podręcznik dla kl.5 szkoły podstawowej
+ zeszyt ćwiczeń
NOWA ERA
Język niemiecki
w trakcie akceptacji
M.Kozubska,E.Krawczyk, L.Zastąpiło „Der,die,das-neu”
(do nowej podstawy programowej
)
PWN
Matematyka
157/2/2012/zl
M. Braun, A. Mańkowska, M. Paszyńska
„Matematyka z kluczem”
NOWA ERA
Muzyka
374/2011
Muzyka ,,Odkrywamy na nowo” dla kl.4-6
+ zeszyt ćwiczeń dla kl.4-6
OPERON
Plastyka
K. Onak, J. Lukas
„Do dzieła!” dla kl. 4-6
NOWA ERA
Przyroda
399/2/2013
M. Marko - Worłowska,
F. Szlajfer, J. Stawarz „Tajemnice przyrody”
NOWA ERA
Informatyka
396/2/2011
Danuta Kiałka, Katarzyna Kiałka
„Informatyka Europejczyka”. Podręcznik do zajęć komputerowych dla szkoły podstawowej, kl. 5
HELION
Zajęcia techniczne
601/1/2013
K.Orzeł, B.Turska-Paprzycka „Ciekawi świata”. Część techniczna
OPERON
Język angielski
2010-06-09
R.Nolasco, B.Newbold „New English Zone 1”dla kl 4-6
Oxford
Religia
AZ-22-01/10-PO-1/12
Pod red. ks. J. Szpet i D.Jackowiak „Wierzę w Boga”
ŚW.
WOJCIECHA
KLASA VI
VI
Język polski
127/06
16/06
M.Derlukiewicz „Słowa na start”-kszt.lit.
A.Wojciechowska” Słowa na start!” -nauka o jęz.
NOWA ERA
NOWA ERA
Historia
i społeczeństwo
35/02
W.Surdyk-Fertsch, B.Olszewska „My i historia. Historia i społeczeństwo dla kl.VI”
+ zeszyt ćwiczeń
wydawnictwa szkolne PWN/DEMART
Język niemiecki
117/01
M.Kozubska,E.Krawczyk, L.Zastąpiło „Der,die,das -neu”
PWN
Matematyka
6/08
Praca zbiorowa
„Matematyka 2001”
WSiP
Muzyka
141/06
K.Jakóbczak-Drążek, U.Smoczyńska,A.Sołtysik „Klucz do muzyki”
WSiP
Przyroda
192/01
A.Czerny,K.Mnich,H.Lach „Przyroda dla kl.VI”
NOWA ERA
Język angielski
2010-06-09
R.Nolasco, B.Newbold „New English Zone 1”dla kl 4-6
Oxford
Religia
Az-23-01/1-2
Pod red.ks.J. Szpeta i D.Jackowiak „Uświęceni w Duchu Św.”
ŚW.
WOJCIECHA
Oddział „0”
„0”
Religia
AZ-03-01/10-KR-1/11
W. Kubik SJ(red.)
„Jesteśmy dziećmi Boga”
WAM Kraków
Zatwierdzono na Radzie Pedagogicznej dnia 12 czerwca 2013r.
podpis dyrektora szkoły
-
Zebranie Rady Rodziców
W dniu 12.06.2013 r. o godz. 18 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie odbędzie się zebranie trójek klasowych dot. rozdysponowania środków finansowych Rady Rodziców.
Serdecznie zapraszamy!
Zarząd Rady Rodziców
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie