20 kwietnia 2023r. w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego etapu XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy". Z dumą informujemy, iż uczennica klasy VII naszej szkoły otrzymała wyróznienie za swoją pracę. Amelio gratulujemy serdecznie!
BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY!
Laboratoria Przyszłości - robótki ręczne
Nasza szkoła prowadzi szereg kółek zainteresowań min. kółko robótek ręcznych. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości uczniowie mają okazję na nim rozwijać swoje umiejętności i zdolności manualne np. poznają co to wątek i osnowa samodzielnie tkając na krośnie, wyszywając na ramkach do wyszywania czy zapoznając się z haftem ludowym z Krajny Złotowskiej poprzez wyszywanie haftem krajeńskim.
Sprzątamy dla Polski
W piątek 21.04.2023r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim wydarzeniu „Sprzątamy dla Polski”, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dla Polski”. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie wśród najmłodszych postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III sprzątały porzucone odpady w okolicy szkoły, parku szkolnego, placu zabaw i boiska wiejskiego, natomiast uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w pogadankach na temat segregacji odpadów i ekologicznego trybu życia.
Laboratoria Przyszłości - drukarka 3D
Kostka, labirynt czy... jaszczurka? Kreatywność nie opuszcza naszych uczniów i nauczyciela informatyki. Drukarka 3D, która została zakupiona dzięki Rządowemu Programowi "Laboratoria Przyszłości" potrafi zrealizować każdy wytwór naszej wyobraźni...
8
Święto Chrztu Polski
W piątek 14 kwietnia nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji upamiętniającej przyjęcie przez Polskę chrztu w roku 966. Zgodnie z założeniami akcji na budynku szkoły zawieszono flagę Polski. Podczas zajęć we wszystkich klasach od I do VIII oraz oddziałach przedszkolnych przeprowadzono pogadanki na temat tego ważnego dla naszego kraju wydarzenia. Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze postacie i miejsca związane z tą jedną z najważniejszych dat w historii Polski. Rok 966 to nie tylko początek chrystianizacji na terenach naszego kraju, ale też początek naszej państwowości.
Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2023/2024
W załączeniu zamieszczamy listę kandydatów zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie na rok szkolny 2023/2024.
SKM_C25823041310320.pdf
SKM_C25823041310321.pdf
Prosimy o złożenie potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do szkoły do 4 maja 2023r.
Informujemy, że rekrutacja uzupełniająca rusza z dniem 11 maja 2023r.
"Bajeczni Adwokaci" w przedszkolu
12 kwietnia dzieci przedszkolne uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Bajeczni Adwokaci”, która miała na celu umożliwienie najmłodszym spotkanie z adwokatami i rozmowę w przyjaznym środowisku. Naszym gościem i przewodnikiem po świecie prawa była pani adwokat Ewa Bratkowska, na co dzień prowadząca Kancelarię Adwokacką w Poznaniu. Pani Ewa najpierw przeczytała bajkę „Leśne sprawy Misia Adwokata”, a następnie poprowadziła dyskusję na temat swojego zawodu. Dzieci dowiedziały się m.in. w jakich sprawach może pomóc adwokat, skąd czerpie swoją wiedzę, jak należy zachowywać się w sądzie. Dużą atrakcję stanowiła możliwość przymierzenia togi i żabotu, dzięki czemu maluchy mogły poczuć się, jak na sali rozpraw. Na koniec każda grupa otrzymała w prezencie książeczkę, a każde dziecko kolorowankę oraz zakładkę do książki z Misiem Adwokatem.
Dziękujemy bardzo pani Ewie za zaproszenie nas do udziału w akcji „Bajeczni Adwokaci” oraz za poświęcony czas.
Życzenia świąteczne
REKOLEKCJE
W dniach 27,28,29 marca 2023r. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje. Ksiądz Tomasz przedstawił dzieciom i młodzieży bardzo pouczające opowieści i historie "z życia wzięte". Śpiew, taniec i rozmowy wprawadziły uczniów w jakże ważny i niezwykły nastrój Świąt Wielkiej Nocy. Dziękujemy serdecznie Księdzu Tomaszowi za nauki i poświęcony czas. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji w zakładce "Album Fotograficzny".
Konkurs Recytatorski "Tak się mówi po krajeńsku"
30 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich odbył się XXI Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Tak się mówi po krajeńsku". "Korpol", "Kozi Czwortek", "Mrówa" to tytuły jednych z wielu wyrecytowanych przepieknie wierszy. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Szymon Żabówka z klasy II, Anna Koszuta z klasy III, Gabriel Codro z klasy IV, Joanna Gniot z klasy VI, Martyna Karnowska z klasy VII oraz Aleksandra Raszka z klasy VIIIb. Komisja oceniając uczestników brała pod uwagę dobrór repertuaru i pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i pracy jaką włożyli w nauczenie się jakże trudnych testów. Szczególne gratulacje należą się Martynie, która zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Aleksandrze, ktora zajęła miejsce III.
XX Okręgowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej
Dnia 25.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX Okręgowym Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej w Pile. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Pilski p. Eligiusz Komarowski. Organizatorem wyjazdu było Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Wyrzysku. Uczniowie rozwiązując test oraz zadanie zręcznościowe zdobywali punkty liczące się w klasyfikacji indywidualnej oraz ustalonej drużynowej.
W klasyfikacji indywidualnej V miejsce zdobył Alan Szczepański z klasy 8b, a VII miejsce Tobiasz Malczewski z klasy 8b. W podsumowaniu drużynowym III miejsce zdobył zespół w składzie: Alan Szczepański 8b, Tobiasz Malczewski 8b i Mateusz Hara 8a. Laureaci turnieju otrzymali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego i pamiątkowe puchary.
Beata Nowicka
Akcja charytatywna
PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - 27.03.2023r.
„PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE POEZJI”
W poniedziałek 27.03.2023 r. odbył się w naszym oddziale przedszkolnym konkurs recytatorski pod hasłem „PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE POEZJI”.
Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności oraz wyłonienie laureatów do GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.
Wszystkie dzieci zaprezentowały się znakomicie, więc komisja konkursowa miała wielki dylemat z podjęciem decyzji. Na każdego czekał dyplom i nagroda rzeczowa.
Zwycięzcami i reprezentantami przedszkola na gminnym konkursie recytatorskim w Gleśnie zostali:
I miejsce: Agata Nosek
II miejsce: Nikodem Brudziana
III miejsce: Natalia Andraszczyk
Wyróżnienia: Agata Szołdra, Zosia Popielarska
Udział wzięli także: Wojciech Skrzypczyński, Nadia Kupilas, Eliza Piszczek, Lena Malczewska, Martyna Skrzypczyńska, Julia Gajewska, Antonina Tetzlaff, Elena Hibental, Kaja Lach.
Dwie uczestniczki z powodu choroby wzięły zdalny udział w konkursie: Iga Kwiatkowska, Julia Kowalska.
Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników!
Organizatorzy:
mgr Kosak Karolina
mgr Wachowska Monika
PASOWANIE NA CZYTELNIKA-24.03.2023r.
Grono miłośników naszej szkolnej biblioteki powiększyło się o kolejnych uczniów.
Dnia 24 marca 2023r. odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klasy pierwszej.
Pani bibliotekarz przedstawiła dzieciom zasady wypożyczania książek i korzystania z biblioteki. Koleżanki z klasy piątej przygotowały przedstawienie zachęcające do jak najczęstszego korzystania z biblioteki, była również książka, która osobiście opowiedziała w jaki sposób chciałaby być traktowana. Nie obyło się bez Quizu, z którym pierwszoklasiści poradzili sobie znakomicie.
Po części teoretycznej i artystycznej, nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika.
Na zakończenie Nowi Czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, książkę do samodzielnego czytania oraz zakładkę do książki.
Uroczystość pasowania przygotowała i przeprowadziła nauczycielka-bibliotekarz Pani Elżbieta Michalska.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY ORAZ DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
21 marca to dzień wyczekiwany przez każdego ucznia. Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy kolorowo! Uczniowie oraz wychowawcy klas tego dnia ubrani byli w barwy wylosowane wcześniej przez swoich przedstawicieli. Nie zapomnieliśmy również o Dniu Kolorowej Skarpetki, jako symbol solidarności z osobami z Zespołem Downa ubraliśmy skarpetki nie do pary! Każdy, kto swoim ubiorem zaakcentował ten wyjątkowy dzień otrzymał od Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego pysznego cukierka. Było słodko,wesoło i kolorowo - wiosenne klimaty już zawitały do naszej szkoły.
SUKCES IGORA W KONKURSIE "CZTERY ŻYWIOŁY"-21.03.2023r.
Igor Gurda zwycięzcą konkursu „Cztery żywioły” !
Dnia 21.03.2023r. odbyła się VIII edycja Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych pt „Cztery żywioły”. Pomysłodawcą i organizatorem tego konkursu są nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Konkurs ten popularyzuje nauki przyrodnicze, takie jak biologia, geografia, fizyka i chemia, oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska. Hasłem tegorocznej edycji była „Woda – istota życia”.
Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów klas VIII : Weronika Głuchowska, Aleksandra Raszka, Igor Gurda, Filip Jeske oraz Alan Szczepański. Uczniowie byli pod opieką p. Joanny Berndt.
Na początku zaproszono wszystkich uczestników (35 uczniów) wraz z opiekunami do przepięknie odnowionej Sali Widowiskowej nakielskiego liceum, gdzie serdecznie powitała nas dyrektor szkoły, wraz z nauczycielami odpowiedzialnymi za konkurs. Po przedstawieniu harmonogramu przebiegu konkursu, uczniowie udali się do wskazanej sali, gdzie otrzymali arkusze składające się z 30 pytań zamkniętych, na rozwiązanie których mieli 60 minut. Potem nastąpiła przerwa, podczas której uczniowie mogli odpocząć przed dalszymi zmaganiami. Zanim ogłoszono ścisłą „12”, która przeszła do II etapu, wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji przedstawionej z okazji Światowego Dnia Wody.
Organizatorzy, po prelekcji, ogłosili listę 12 uczniów którzy w I etapie otrzymali największą liczbę punktów i zakwalifikowali się do II etapu. Wśród najlepszych znalazł się Igor Gurda. II etap mogli obserwować już wszyscy, zarówno opiekunowie jak i pozostali uczniowie, którzy mogli zweryfikować swoją wiedzę. Najlepsi, musieli odpowiedzieć na 15 pytań otwartych, odpowiedzi zapisywali na kartkach. Pytania wymagały bardzo szerokiej wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
Podczas kolejnej przerwy organizatorzy sprawdzili zadania otwarte i wyłonili zwycięzców. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zostali po raz kolejny zaproszeni do Sali Widowiskowej , gdzie starosta Powiatu Nakielskiego Tadeusz Sobol, wręczył osobą wyróżnionym drobne upominki. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy dyrektor liceum pani mgr Aleksandra Białka ogłosiła pierwsze trzy miejsca. Najwyżej w klasyfikacji na miejscu I znalazł się nasz uczeń – Igor Gurda. Igor zdobył w dwóch częściach najwyższą liczbę punktów i przeszedł do historii jako zwycięzca VIII edycji konkursu „Cztery żywioły” w Nakle nad Notecią.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły, a Igorowi życzymy dalszych sukcesów w pokrewnych konkursach.
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY-20.03.2023r.
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY
20.03.2023 r. w CKZiU w Wyrzysku odbył się Międzyszkolny Turniej Udzielania Pierwszej Pomocy. Organizatorem Turnieju było Szkolne Koło PCK działające przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, przy współpracy z Rejonowym Oddziałem PCK w Pile. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Pilski p. Eligiusz Komarowski.
Celem turnieju było propagowanie udzielania pierwszej pomocy, upowszechnienie zasad i wartości humanitarnych Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, podniesienie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz uwrażliwienie na cierpienie i potrzeby innych.
Do rozgrywek przystąpili uczniowie szkół podstawowych gminy Wyrzysk oraz sąsiednich gmin. Turniej rozpoczął się od oficjalnego powitania zaproszonych gości, uczestników oraz opiekunów drużyn. Drużyny rozwiązywały test i wzięły udział w scenkach sytuacyjnych z udziałem pozorantów. Szkołę Podstawową w Kosztowie reprezentowała drużyna w składzie: Antonia Lizak 8b, Aleksandra Raszka 8b i Alan Szczepański 8b. Uczniowie zdobyli III miejsce w rywalizacji międzyszkolnej. Turniej zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów oraz nagród.
Beata Nowicka
Dzień Motyla
We wtorek 14 marca po raz kolejny odbyło się spotkanie przedszkolaków w ramach realizacji innowacji pedagogicznej. Tym razem rówieśnicy z Glesna przyjechali do nas, by wspólnie obchodzić „Dzień Motyla”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek dotyczących tych pięknych owadów, uczestniczyły w zabawach manualnych, zręcznościowych i tańcach integracyjnych.
Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024
W załączeniu zamieszczamy listę kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie na rok szkolny 2023/2024
Spotkanie z Przedstawicielami KRUS-13.03.2023r.
Dzisiejszy dzień zaczął się niezwykle ciekawie... Od rana Naszą Szkołę odwiedzili Przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Nasi goście przekazali uczniom niezbędną wiedzę ta temat bezpieczeństwa podczas prac rolnych, zasady zachowania w gospodarstwie rolnym oraz zachowania ostrożności w kontakcie ze zwierzętami. Uświadomili również dzieci i młodzież jak bardzo niebezpieczne dla człowieka mogą być substancje chemiczne, które nierzadko są wykorzystywane przez rolników do uprawy roślin. Zdobytą wiedzę uczniowie mogą wykorzystać podczas tworzenia prac na ogłoszony przez KRUS konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy".
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie