• Atrakcyjne spotkanie z pracownikami Sanepidu

• Dnia 29.03.2022 r. nasze oddziały przedszkolne odwiedziły pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pile.

Zajęcia pogłębiały wiedzę dzieci i utrwalały nawyki związane z higieną i zdrowym odżywianiem, co w naszym przedszkolu jest ważnym elementem oddziaływań dydaktycznych i wychowawczych. Zajęcia wszystkim się bardzo podobały dzięki swojej atrakcyjnej formie. Dzieci mogły poprzez różne aktywności przyswajać wiedzę o zdrowiu, m.in. kolorowanie, ćwiczenia ruchowe, rozwiązywanie zagadek.

• DZIEWCZYNKI ŚWIĘTOWAŁY W PRZEDSZKOLU

• 8 marca 2022r. hucznie obchodziliśmy „Przedszkolny Dzień Dziewczynek”. Od samego rana chłopcy, jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli bardzo uczynni i z radością wyręczali koleżanki w codziennych obowiązkach. Głośno odśpiewane „Sto lat!”, wspólne tańce, zabawy integracyjne i prezenciki sprawiły, że wszystkie maluchy były w doskonałych nastrojach.

Serdecznie dziękujemy członkom Rady Oddziałowej  za przygotowanie upominków dla dzieci.

• Spotkanie z Kombatantem, Żołnierzem Niezłomnym

• W dniu 8 marca o godz. 11.00 z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej
              w Wyrzysku i Adama Bogrycewicza - Radnego Sejmiku Województwa
              Wielkopolskiego zostanie zorganizowane wydarzenie, spotkanie z Panem
              Józefem Urbanowiczem - Kombatantem, Żołnierzem Niezłomnym. Spotkanie
              odbędzie się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy
              Wyklętych na sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców
              Wielkopolskich w Wyrzysku.

MRM_DzienZolnierzyWykletych(2).pdf

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• W dniu 1.03.2022r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika.

Pierwszoklasiści zostali poinformowani o zasadach korzystania z biblioteki i sposobie wypożyczania. Do zaprzyjaźnienia się z książką zachęcała piosenka, a także sama książka, która opowiedziała dzieciom, jak należy się z nią obchodzić.

Po teoretycznym przygotowaniu i wykazaniu się wiedzą czytelniczą, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na czytelnika. Na pamiątkę otrzymały dyplomy, zakładki oraz książki do samodzielnego czytania.

Uroczystość pasowania przygotowała i przeprowadziła nauczycielka-bibliotekarz Elżbieta Michalska.