• Lodowisko

• W piątek 9 lutego odbył się wyjazd na Lodowisko do AquaPark w Pile. Chętni uczniowie klas III-VIII oraz członkowie Parafialnego Klubu Sportowego "Tęcza" podczas wyjazdu integracyjnego próbowali swoich sił na świeżo wypolerowanej tafli lodowiska, jedni popisywali się "kontrolowanymi" figurami, inni natomiast również pokazali nam swoje "piruety" (niekoniecznie zamierzone) ;)
              Każdy uczestnik wsiadał do autobusu z uśmiechem na twarzy i zapytaniem "kiedy kolejny wyjazd?" co dowodzi temu, że wyjazd zaliczamy do udanych... Bardzo udanych...
              Dziękujemy Zarządowi PKS "Tęcza" za inicjatywę, zorganizowanie wyjazdu i sfinansowanie wynajmu lodowiska,
              a  opiekunom za poświęcony czas i opiekę nad dziećmi i młodzieżą!

Korzystając z okazji ślemy serdeczne pozdrowienia dla Naszej Pani Moniki, która niestety nie mogła uczestniczyć w wyjeździe, ale sercem była z nami... a my z nią oczywiście!

W ten sposób zaczynamy Ferie Moi Drodzy!
              Życzymy dużo zdrowia, radości i przede wszystkim rozwagi i bezpieczeństwa podczas dwutygodniowej przerwy od szkoły!

• Bal karnawałowy

• 9 lutego przedszkolaki i uczniowie klas I-III w przepięknych kolorowych strojach bawili się na Balu Karnawałowym w naszej szkole. Policjanci, Superbohaterowie, farmerzy, lekarze, piłkarze, żołnierze, czarodzieje, robot i wiele innych pomysłowych strojów przygotowali nasi chłopcy. Wśród dziewczynek zaś najbardziej popularne były księżniczki, wróżki, diabełki, Wednesday, kotki i inne sympatyczne zwierzątka. Gościnnie wystąpili również uczniowie klasy IV, którzy wraz z p. Izabelą Sobiech-Koszutą - nauczycielką języka polskiego przygotowali piękne baśniowe kostiumy, a zadaniem ich młodszych przyjaciół było odgadnąć kim są i z jakiej baśni do nas przybyli.
              Tym kolorowym akcentem zakończyliśmy czas karnawału!
              Dziękujemy rodzicom za Waszą kreatywność i zaangażowanie w przygotowanie strojów, paniom nauczycielkom za przygotowanie balu, uczennicom klasy VI za pomoc w przeprowadzeniu zabaw, naszemu cudownemu DJ za oprawę muzyczną, klasie IV i pani Izabeli za niespodziankę i Wam drogie dzieci za super zabawę!

• Dzień PIZZY w przedszkolu

• 08.02.2024r. w naszym przedszkolu odbył się dzień pizzy, który okazał się być niezwykle smacznym i radosnym wydarzeniem. Dzieci z uśmiechem na twarzach zajadały się ulubionymi dodatkami, a aromat świeżo upieczonej pizzy unosił się w powietrzu, rozpieszczając nasze kubki smakowe. Dodatkowo same wykonały pyszny sos czosnkowy, który jest niezbędnym dodatkiem do tej potrawy.

To było wyjątkowe doświadczenie, które sprawiło, że nasze przedszkolaki miały pełne brzuszki i uśmiechy od ucha do ucha. Dzięki temu wydarzeniu dzieci miały okazję nie tylko dobrze zjeść, ale także wspólnie bawić się i tworzyć niezapomniane wspomnienia.

• BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe 2020: kiedy się zaczynają dla każdego województwa? - Kobieta.pl           BEZPIECZNE                          I ZDROWE               FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe to kolejna okazja, aby zwrócić szczególną uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Podczas zajęć z wychowawcami poruszane są tematy, dotyczące organizacji czasu wolnego. Uczniowie oglądają filmy edukacyjne oraz prezentacje związane z bezpiecznym zachowaniem się, szczególnie w okresie ferii zimowych. Ferie zimowe to czas na zabawęi  odpoczynek, dlatego przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku:

• Zawsze informuj rodziców lub opiekunów, dokąd wychodzisz, z kim i kiedy wrócisz.
              • Nie baw się w pobliżu jezdni, baw się w miejscach do tego przeznaczonych.
              • Przechodź przez jezdnię w miejscach oznaczonych – zawsze na zielonym świetle. Bądź widoczny – noś odblaski!!!
              • Zawsze pamiętaj, że osoba, z którą rozmawiasz w sieci, może być kimś zupełnie innym, niż myślisz.
              • Jeśli zostajesz podczas ferii zimowych w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu.
              • Nigdy nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!!!
              • Unikaj nieznajomych zwierząt.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku:

Wszystkim Uczniom Naszej Szkoły
              Życzymy Bezpiecznych Ferii Zimowych!!!

Poniżej znajdują się materiały edukacyjne, które zawierają opisy zasad bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, bezpiecznej turystyki oraz różnych form spędzania czasu wolnego.

Poradnik  „Bezpieczeństwo na stokach”

Poradnik „Bezpieczne poruszanie się po górach”

Beata Nowicka