• Paka dla Miluszkowiaka!!!

• Przypominamy, że do piątku trwa akcja charytatywna "Paka dla Miluszkowiaka" w Naszej Szkole. Zbieramy wszystko, co potrzebne naszym Futrzastym przyjaciołom w schronisku. Trzymamy się ściśle listy potrzebnych rzeczy, którą otrzymaliśmy od wolontariuszy z pilskiego schroniska, aby pomóc, a nie zaszkodzić naszym Milusińskim. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w ostatniej już akcji charytatywnej w Roku Szkolnym 2022/2023.

• Tydzień Bibliotek

• Uczniowie kl. I-III wybrali się z wizytą do MGOK w Wyrzysku by tam świętować XX Tydzień Bibliotek MOJA, TWOJA, NASZA BIBLIOTEKA!  Na powitanie, uczniów czekała niespodzianka, aby wejść do biblioteki dzieci musiały odszukać literki i ułożyć je w hasło. Kiedy ukończyły zadanie zostały zaproszone do środka, gdzie przypomniały sobie wiadomości na temat pracy bibliotekarza, jak należy zachować się w bibliotece i co trzeba zrobić, aby wypożyczyć książkę. Dzieci wysłuchały fragmentu bajki, jak i również mogły same zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze.

• Laboratoria Przyszłości na lekcji fizyki

• W środę 26.04.2023r. na lekcji fizyki w klasie 7 postanowiliśmy sprawdzić jaka przyjemna  może być fizyka. Zestawy klocków konstrukcyjnych z Laboratoriów Przyszłości, to świetny sposób na naukę przez zabawę. Myślimy, tworzymy, budujemy, a przy tym świetnie się bawimy. Samodzielne budowanie konstrukcji z klocków rozwija zdolności logicznego myślenia.
              Wykorzystanie klocków Lego Education BricQ Motion Prime i Eeential na zajęciach fizyki w klasie 7 pozwala zrealizować cele takie jak: rozwój wyobraźni przestrzennej, zdolności planowania i logicznego myślenia, rozwój zdolności twórczych.

Zadaniem uczennic nie jest samo budowanie, lecz rozwiązanie przedstawionego problemu. Kierując się wskazówkami, dzieci musiały osiągnąć przedstawiony w zadaniu cel. Uczennice świetnie poradziły sobie z budowaniem a najlepsza zabawa była dopiero później. Po złożeniu modeli zgodnie z instrukcją uczennice dokonywały modyfikacji stawiając na niekonwencjonalne rozwiązania ale równie efektowne. W trakcie zajęć badali poznaną już w klasie 7 energię, siłę oraz ruch i prędkość. Na koniec uczennice chwaliły się swoimi modelami i omawiały zasady ich działania.

• ZWIEDZANIE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

• W czwartek 11 maja dzieci z przedszkola oraz klas I-II pojechały do Nakła nad Notecią, gdzie odwiedziły funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji. Pokaz sprzętu, radiowozu czy tresury psa policyjnego to tylko niektóre atrakcje, które czekały na najmłodszych. Największą frajdę stanowił „pobyt” w tymczasowym areszcie oraz siedzenie na policyjnym motocyklu. Na koniec, w nagrodę za znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa drogowego, dzieci otrzymały odblaski.

Serdecznie dziękujemy  Panu Waldemarowi Małolepszemu                                                       za pomoc w zorganizowaniu wycieczki J

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna mająca na celu prowadzenie zajęć w sposób ciekawy i wspierający potencjał uczniów, umożliwiając im praktyczne rozwijanie kompetencji przyszłości. Podczas prowadzenia zajęć nauczyciele kl.I-III chętnie wykorzystują klocki LEGO. Uczniowie uczą się konstruować różnego rodzaju platformy, przedmioty, zwierzęta, następnie poznają tajniki programowania i kodowania. Prowadzone w ten sposób zajęcia dostarczają naszym dzieciom nie tylko radość, ale i pozytywnie wpływają na ich rozwój intelektualny i sprawność manualną.