• WIWAT MAJ! 3 MAJ!

• W piątek 28 kwietnia 2023r. uczennice klasy VII wraz z pomocą koleżanek i kolegów z klasy VI przygotowały akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W całej szkole zabrzmiał hymn i pieśni patriotyczne. Dzięki prezentacji multimedialnej poznaliśmy twórców Konstytucji, a siódmoklasistki uświadomiły nas jak bardzo istotne jest to wydarzenie dla naszego kraju.

Galowe stroje i biało-czerwone kotyliony charakteryzowały tego dnia każdego ucznia naszej szkoły. Warto pielegnować patriotyczną postawę naszych dzieci przeżywając z nimi tak doniosłe chwile.

• Gminny Turniej Piłki Nożnej "Młode Wilki"

• 25 kwietnia 2023r. na wyrzyskim "Orliku" odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej "Młode Wilki". Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wraz z UKS TOP SPIN Wyrzysk. Uczniowie klas I-III poszczególnych szkół z terenu Gminy Wyrzysk stworzyły drużyny, które systemem gry "każdy z każdym" rozegrali łącznie 6 meczów. Wprawdzie nasza drużyna nie zajęła miejsca na podium, lecz przyjmując godną postawę sportowca dumnie reprezentowała naszą szkołę. Organizatorzy docenili starania uczestników nagradzając wszystkich piłkarzy medalami, wręczyli również drużynowy puchar. Utrwaliliśmy zasady gry Fair Play, zadbaliśmy o zdrowy styl życia, ale przede wszystkim dobrze się przy tym bawiliśmy.
              Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przygotowanie Turnieju, a naszym zawodnikom za ducha walki i świetną zabawę!

• BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY!

• 20 kwietnia 2023r. w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego etapu XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy". Z dumą informujemy, iż uczennica klasy VII naszej szkoły otrzymała wyróznienie za swoją pracę. Amelio gratulujemy serdecznie!

• Laboratoria Przyszłości - robótki ręczne

• Nasza szkoła prowadzi szereg kółek zainteresowań min. kółko robótek ręcznych. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości uczniowie mają okazję na nim rozwijać swoje umiejętności i zdolności manualne np. poznają co to wątek i osnowa samodzielnie tkając na krośnie, wyszywając na ramkach do wyszywania czy zapoznając się z haftem ludowym z Krajny Złotowskiej poprzez wyszywanie haftem krajeńskim.

• Sprzątamy dla Polski

• W piątek 21.04.2023r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim wydarzeniu „Sprzątamy dla Polski”, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dla Polski”. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie wśród najmłodszych postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III  sprzątały porzucone odpady w okolicy szkoły, parku szkolnego, placu zabaw i boiska wiejskiego, natomiast uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w pogadankach na temat segregacji odpadów i ekologicznego trybu życia.

• Laboratoria Przyszłości - drukarka 3D

• Kostka, labirynt czy... jaszczurka? Kreatywność nie opuszcza naszych uczniów i nauczyciela informatyki. Drukarka 3D, która została zakupiona dzięki Rządowemu Programowi "Laboratoria Przyszłości" potrafi zrealizować każdy wytwór naszej wyobraźni...

• Święto Chrztu Polski

• W piątek 14 kwietnia nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji upamiętniającej przyjęcie przez Polskę chrztu w roku 966. Zgodnie z założeniami akcji na budynku szkoły zawieszono flagę Polski. Podczas zajęć we wszystkich klasach od I do VIII oraz oddziałach przedszkolnych przeprowadzono pogadanki na temat tego ważnego dla naszego kraju wydarzenia. Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze postacie i miejsca związane z tą jedną z najważniejszych dat w historii Polski. Rok 966 to nie tylko początek chrystianizacji na terenach naszego kraju, ale też początek naszej państwowości.

• "Bajeczni Adwokaci" w przedszkolu

• 12 kwietnia dzieci przedszkolne uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Bajeczni Adwokaci”, która miała na celu umożliwienie najmłodszym spotkanie z adwokatami i rozmowę w przyjaznym środowisku. Naszym gościem i przewodnikiem po świecie prawa była pani adwokat Ewa Bratkowska, na co dzień prowadząca Kancelarię Adwokacką w Poznaniu. Pani Ewa najpierw przeczytała bajkę „Leśne sprawy Misia Adwokata”, a następnie poprowadziła dyskusję na temat swojego zawodu. Dzieci dowiedziały się m.in. w jakich sprawach może pomóc adwokat, skąd czerpie swoją wiedzę, jak należy zachowywać się w sądzie. Dużą atrakcję stanowiła możliwość przymierzenia togi i żabotu, dzięki czemu maluchy mogły poczuć się, jak na sali rozpraw. Na koniec każda grupa otrzymała w prezencie książeczkę, a każde dziecko kolorowankę oraz zakładkę do książki z Misiem Adwokatem.

Dziękujemy bardzo pani Ewie za zaproszenie nas do udziału w akcji „Bajeczni Adwokaci” oraz za poświęcony czas.

• REKOLEKCJE

• W dniach 27,28,29 marca 2023r. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje. Ksiądz Tomasz przedstawił dzieciom i młodzieży bardzo pouczające opowieści i historie "z życia wzięte". Śpiew, taniec i rozmowy  wprawadziły uczniów w jakże ważny i niezwykły nastrój Świąt Wielkiej Nocy. Dziękujemy serdecznie Księdzu Tomaszowi za nauki i poświęcony czas. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji w zakładce "Album Fotograficzny".