• Aktualności

            • Wigilia w szkole

            • 22.12.2023r. był wyjątkowym czasem w naszej szkole. W tym dniu zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie starszych klas w odświętnych strojach dzieli się opłatkami, składali sobie życzenia i wręczali upominki. Dodatkowo dzieci z klasy II upiekły pyszne pierniczki, którymi zajadali się wszyscy chętni. Był też czas na spotkanie wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły i wspólne śpiewanie kolęd. Po kolędowaniu odbyły się wigilie klasowe, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w organizację tego szczególnego dnia i życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

            • Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

            • Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego w środę 20 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Celem Przeglądu było pielęgnowanie tradycji kolędowania, rozwijanie talentów muzycznych, budzenie wiary we własne możliwości. W trakcie występów najczęściej mogliśmy usłyszeć utwory takie jak: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Świeć, gwiazdeczko, świeć”. Przedszkolakom towarzyszyły duże emocje, a ich zaskakujące   i urocze interpretacje wywoływały gromkie brawa.

              Laureatami Przeglądu zostali: Nadia Kaliska („Nie miały Aniołki”), Antonina Tetzlaff („Sekret Mikołaja”), Agata Szołdra („Kochany Panie Mikołaju”), Julia Kowalska (Lulajże Jezuniu”), Lilianna Kowal („Świeć, gwiazdeczko, świeć”).

              Dyplomy, upominki i smakołyki czekały nie tylko na laureatów, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy!

            • Wspólne Kolędowanie

            • 18 grudnia 2023 roku w Sali Wiejskiej w Kosztowie odbyło się "Spotkanie z kolędą" połaczone z jasełką oraz kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych (wykonanych przez dzieci naszej szkoły z pomocą rodziców).

              • W ramach zajęć Laboratoriów Przyszłości, z pomocą pani Iwony (mamy naszego ucznia) klasa V wykonała przesympatyczne skrzaty wykorzystując materiały zakupione w ramach tego właśnie projektu. Praca z kolorowymi włóczkami sprawiła wszystkim ogromną radość, choć niejednemu złośliwie i uparcie plątała palce :)
              • Klasa VII podczas zajęć z plastyki przygotowała stroiki na stoły wigilijne...
              • a klasa VI w asyście p. Eweliny (mamy Patryka i Julki) te stroiki odświeżyła i wykonała kilka swoich.
              • Klasa III również z pomocą p. Eweliny wykonała ozdoby na choinkę, które podobnie jak starsi koledzy, przekazała na kiermasz bożonarodzeniowy.
                Bardzo dziękujemy mamom, które zaangażowały się i poświęciły swój cenny czas na przygotowanie ozdób!

              Uczniowie klasy VII, pod kierownictwem Pani Wioletty Kałużnej, przedstawili jasełka pt. "Do Betlejem nie jest daleko..." Pokazały one, co tak naprawdę w życiu jest ważne oraz, że każdy z nas może ofiarować drugiemu człowiekowi tak wiele, poświęcając mu swój czas i uwagę. Przedstawienie wywołało ogromne wzruszenie wśród gości.

              Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd przy wspaniałym akompaniamencie Pani Ewy Dmochewicz, której  serdecznie dziękujemy za poświęcony czas! Dziękujemy również Pani Klaudii za jej piękny śpiew!

              Podczas spotkania mogliśmy delektować się pysznymi ciastami, które zostały przygotowane przez rodziców.

              Dziękujemy Panu Burmistrzowi Jackowi Wiśniewskiemu i Księdzu Proboszczowi Markowi Pisarskiemu za przepiękne życzenia. Sołtysom naszych wsi zrzeszonych wspólną parafią oraz wszystkim przybyłym gościom za wspaniały wspólny czas spędzony w rodzinnej atmosferze-w atmosferze przyjaźni i życzliwości.

              Do zobaczenia na kolejnym wspólnym spotkaniu!

            • Dzień Małpy

            • W czwartek 14 grudnia dzieci z młodszego oddziału przedszkolnego pojechały do Glesna na obchody „Dnia Małpy”. Na miejscu maluchy poznały wiele ciekawostek na temat życia małp (gatunki, zwyczaje, wielkość, kolor sierści). Dzieci uczestniczyły w konkursach wiedzowych, muzycznych i sprawnościowych. Wspólnie bawiły się przy skocznych piosenkach, a na koniec  raczyły się ulubionymi przysmakami małp, czyli bananami.

            • Superbohater bez peleryny

            • Z dumą informujemy, że od dziś możemy czuć się bezpiecznie w obecności najmłodszych uczniów naszej szkoły (klas 1-3)! Wszystko za sprawą Pana Filipa Grembowskiego, który zademonstrował nam jak udzielić pierwszej pomocy i jak zachować się podczas sytuacji, gdzie ludzkie życie zostało zagrożone. Przypomniał dzieciom o numerach alarmowych i jakich najważniejszych informacji udzielić, aby dyspozytor sprawnie i szybko mógł przyjąć nasze zgłoszenie. 30 uciśnięć i 2 wdechy-ta sekwencja zostanie z nami juz na zawsze! Uratowaliśmy naszą Anię (szkolny fantom)! Przećwiczyliśmy również pozycję boczną ustaloną, a aktywność dzieci podczas zajęć upewniła nas w tym, że dzieci poważnie podeszły do tematu... a kto wie... może wsród nich jest przyszły Ratownik Medyczny... Jednogłośnie ustaliliśmy, że osoba, która ratuje życie drugiego człowieka powinna nosić miano SUPERBOHATERA!
              Dziękujemy Panu Filipowi i Jego żonie za poświęcony czas i bardzo wartościową lekcję życia! Spotkanie z Wami było dla nas ogromnym zaszczytem i przyjemnością!

            • Warsztaty nt. Przemocy

            • W poniedziałek 11 grudnia 2023r. od rana nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat przemocy, przeprowadzonych przez Panią Psycholog Pedagog Patrycję Smarszcz Wersocką pracującą w Centrum Zdrowia Psychicznego w Pile. Uczniowie rozmawiali z Panią Psycholog o różnych sytuacjach i miejscach, które mogą być lub stać się dla nas niekomfortowe i niebezpieczne, w jaki sposób sobie z nimi radzić i jak rozwiązywać napotkane problemy. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się do kogo udać się z prośbą o pomoc i jak o tą pomoc prosić.

              W godzinach popołudniowych natomiast, podczas spotkania z rodzicami Pani Patrycja przeprowadziła również Prelekcję o niebezpieczeństwach na jakie narażone są nasze dzieci głównie w sieci:
              -gdzie szukać informacji o grach komputerowych-co oznaczają symbole zawarte na opakowaniach gier i na co zwracać uwagę w doborze gier,
              -kiedy mamy do czynienia z uzależnieniem od urządzeń elektronicznych, jakie zachowania dziecka powinny zacząć nas niepokoić i jak na nie reagować,
              -jak rozmawiać z dzieckiem i jak zapobiegać niebezpieczeństwom,
              -jakie zagrożenia czyhają nie tylko w grach, ale w sieci-na przeróżnych portalach

              Niestety możliwości zagrożeń rozwijają się wraz z rozwojem technologii, więc musimy być wyjątkowo czujni.

              Bardzo dziękujemy Pani Patrycji za przeprowadzone Warsztaty i Prelekcję, otrzymaliśmy bezcenną wiedzę, którą zobowiązujemy się wykorzystać w życiu codziennym!

              Spotkanie zostało sfinansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gmienie Wyrzysk na 2022-2025 r.
               

            • Gminny Turniej Warcabowy

            • Nasi wspaniali uczniowie, po raz kolejny, uczestniczyli w Gminnym Turnieju Warcabowym w Szkole Podstawowej w Falmierowie. Był to dla nas czas ogromnych emocji, niemałej odwagi, jak i wielkich wyzwań. Z naszej szkoły w kategorii klas 1-3 drugie miejsce otrzymał Szymon Żabówka kl. 3, w kategorii 7-8 drugie miejsce otrzymał Wiktor Żabówka, a trzecie miejsce Aleksander Włazik. Wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju składamy ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

            • Konkurs fotograficzny w oddziałach przedszkolnych

            • Dnia 11.12.2023r. w oddziałach przedszkolnych rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Zdrowy Zuch”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywne spędzenie wolnego czasu w domu. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego aktywny tryb życia.

              Laureatami konkursu zostali: Leon Falkowski, Barbara Gniot, Adam Kwiatkowski, Iga Kwiatkowska, Lena Malczewska.

              Dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom: Martynie Skrzypczyńskiej, Zofii Popielarskiej, Lilianie Ochockiej, Antoniemu Kowalskiemu, Julii Kowalskiej, Antoninie Tetzlaff, Oliwierowi Nosek, Szymonowi Błażej, Stanisławowi Włazik, Adamowi Lewicz oraz Wojciechowi Skrzypczyńskiemu.

            • Bańkowe przygody przedszkolaków

            • 4 grudnia w naszym przedszkolu odbył się pokaz baniek mydlanych, który był ogromną atrakcją dla dzieci. Mogliśmy podziwiać bańki klasyczne, bańki dymne oraz ogniowe. Na dzieci spadał „deszcz” malutkich baniek. Prowadzący pokaz wykorzystując specjalne „bańkowe” sprzęty tworzył bańki gigantyczne, bałwanki i gąsienice.

              Dużą radość sprawił dzieciom numer „człowiek w bańce”. Przedszkolaki wchodziły do specjalnie przygotowanej obręczy, a prowadzący przy użyciu ogromnego koła tworzył wielką bańkę zamykając dzieci w środku. To był naprawdę wspaniały, magiczny pokaz, który wywołał ogromną radość wśród dzieci.

              Dziękujemy za tak wspaniałe doświadczenie.

            • Gminny Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza"

            • 6 grudnia uczniowie naszej szkoły – Anna Koszuta kl. IV, Krzysztof Tomaszewski kl. V, Klaudia Czerwonka kl. VI, Anita Gurda kl.VII oraz Zofia Rycyk kl.VIII – pojechali do Osieka nad Notecią, by wziąć udział w XXIII Gminnym Konkursie Ortograficznym o „Pióro Burmistrza”. Konkurs przeprowadzany był jednocześnie w pięciu grupach wiekowych i miał wyłonić – Mistrza Ortografii Klas Czwartych oraz Mistrza Ortografii Gminy Wyrzysk.

              Wszyscy uczniowie, biorący udział w tym konkursie, byli mistrzami swoich szkół i wykazali się świetną znajomością polskiej ortografii. Tym bardziej jesteśmy dumni, że tytuł Mistrza Ortografii Gminy Wyrzysk przypadł naszej  uczennicy – Klaudii Czerwonce z kl.VI. Natomiast Anna Koszuta z kl.IV zdobyła tytuł wicemistrza klas czwartych. Gratulujemy!

              Laureaci z rąk Pani Burmistrz Bogusławy Jagodzińskiej otrzymali piękne nagrody ufundowane przez Gminę Wyrzysk. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy przygotowane przez organizatora konkursu Panią Joannę Lewandowską.

            • Mikołajki Szkolne

            • Jak co roku 6 grudnia okazał się wyjątkowym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
              w Kosztowie. Z dalekich stron przybył do nas przemarznięty, lecz szczęśliwy ze spotkania z nami Święty Mikołaj. Z dumą możemy oznajmić, że mamy samych grzecznych uczniów, ale również nauczycieli oraz pracowników szkoły... tak stwierdził Mikołaj, a przecież On wie o nas wszystko! Dzieci otrzymały paczki z prezentami, a dorośli słodkiego Mikołajka.
              Wraz z Mikołajem odwiedził nas również Burmistrz Wyrzyska Pan Jacek Wiśniewski, który w trosce
              o bezpieczeństwo uczniów podarował nam w imieniu Pani Burmistrz Bogusławy Jagodzińskiej odblaskowe gadżety dla uczniów klas IV-VIII oraz kamizelki odblaskowe dla najmłodszych. Dziękujemy serdecznie za niespodziankę i złożone życzenia, obiecujemy wykorzystać wszystkie odblaski przede wszystkim podczas szarych, ponurych, zimowych dni i wieczorów.
              Dziękujemy Mikołajowi i rodzicom za poświęcony czas i trud jaki włożyli w przygotowanie dzisiejszego dnia!
              Pamiętajmy, że jak mówią rodzice "Mikołaj widzi wszystko!", dlatego bądźmy dla siebie życzliwi każdego dnia!
              Do zobaczenia w przyszłym roku Święty Mikołaju!!!

            • Decoupage Klasy III

            • Z okazji zbliżającego się szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego, uczniowie klasy trzeciej, 5 grudnia  2023 roku postanowili wykonać bombki metodą decoupage. W tym celu zaprosili do klasy p. Ewelinę Lewicz z którą niedawno mieli okazję współpracować. Podczas wykonywanej pracy, naszym uczniom, swoją pomocą służyła
              p. Paulina Dobrowolska, której obecność również była nieoceniona. Aby dzieci jeszcze bardziej czuły świąteczny nastrój, p. Ewelina przyniosła dla każdego czapkę mikołajkową, a na zakończenie wspólnej pracy poczęstowała małych artystów słodkim upominkiem. Na koniec wszyscy zawiesili swoje bombki na klasową choinkę, którą będą zdobić aż do dnia kiermaszu. Bardzo dziękujemy paniom za poświęcony czas, a rodzicom klasy trzeciej za zasponsorowanie niezbędnych elementów do wykonania bombki.

            • Wycieczka do Fabryki Bombek GabiGlass w Gnieźnie.

            •  

              Uczniowie klas I,II,III oraz przedstawiciele klas IV, V i VI, w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 4 grudnia 2023r. uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek GabiGlass w Gnieźnie. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. W czasie zwiedzania fabryki uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali proces  wydmuchiwania, posrebrzania i kolorowania ozdób choinkowych. Na samym końcu udali się do najciekawszej sali – "dekoratorni", gdzie powstają prawdziwe dzieła sztuki – bombki ręcznie malowane. Zachwycały one różnorodnymi kolorami, oryginalnymi kształtami i ciekawymi wzorami. Dzięki tej wycieczce dzieci mogły zobaczyć ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wyprodukowanie bombki. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu. Przechodząc przez kolejne działy fabryki, uczniowie poznali tajniki oraz etapy powstawania bombek.

              Największą radość sprawiły dzieciom warsztaty, czyli samodzielne dekorowanie bombek. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombki, które samodzielnie ozdobiło oraz bombkę z własnym imieniem. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

              Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej. Zobaczyliśmy m.in. srebrny relikwiarz św. Wojciecha. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia przed pomnikiem Bolesława Chrobrego.

              W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację  McDonald’s.

              Wzbogaceni w wiedzę i doświadczenie wróciliśmy do domuWycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

               

    • Galeria zdjęć

        brak danych