• Wycieczka - „Projekt Kostka” Złotów

Dnia 22.09.-23.09. br. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w festiwalu chrześcijańskim o nazwie Projekt Kostka, na cześć św. Stanisława Kostki, który jest patronem wszystkich młodych i inspiruje by szukać w życiu czegoś więcej! Festiwal jest niezwykłym wydarzeniem łączącym w sobie elementy inspirujących warsztatów, spotkań ze znanymi osobami oraz wyjątkowego hip-hopowego czasu. Nasza młodzież wzięła udział w warsztatach takich, jak: podstawy nagrywania filmów i montażu,  dekorowanie toreb naturalnymi barwnikami oraz coaching – kochaj siebie jak Jezus. Mieliśmy przyjemność posłuchać koncertów znanych zespołów, m.in. Małe TGD, Owca, Mesajah, Muode Koty. Był to naprawdę owocny czas, gdzie głównym celem jest spotkanie Jezusa, rozwijanie swoich pasji i bycia dla drugiego człowieka. Czas przepełniony modlitwą, muzyką i miłością.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Jak co roku 20 września obchodziliśmy niezwykłe święto - Dzień Przedszkolaka. Maluchy chętnie brały udział w różnych aktywnościach, m.in. bawiły się chustą animacyjną i gumą sensoryczną, tańczyły z kolorowymi wstążkami przy przedszkolnych przebojach. Dobrej zabawy z pewnością nikomu nie brakowało w tym dniu.

Wszystkim Przedszkolakom, tym małym i tym dużym,

życzymy dużo uśmiechu i radości.

• SPRZĄTAMY ŚWIAT!

• 15 września uczniowie wraz z wychowawcami, odwiedzając każdy zakątek Kosztowa posprzątali Nasz Mały Świat! Dzięki otrzymanym z Gminy Wyrzysk workom przypomnieliśmy sobie w jaki sposób segregować odpady. W wesołej i słonecznej atmosferze spędziliśmy "lekcję plenorową" i wywiązaliśmy się ze swoich obowiązków wobec Matki Natury. Dziękujemy wszystkim, którzy z zaangażowaniem, w trosce o Ziemię, zadbali o nasze środowisko!

• BEZPIECZNI NA DRODZE

• 6 września uczniów klas I-IV odwiedzili wyjątkowi goście - Panowie Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku. Nasz dzielnicowy sierż. Radosław Rerek wraz z sierż. szt. Andrzejem Wachowiakiem przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwego zachowania na drodze i w sytuacjach zagrożenia. Po teorii przyszedł czas na praktykę... Policjanci wykorzystali do tego matę przedstawiającą pasy dla pieszych oraz maleńką sygnalizację świetlną. Przećwiczyliśmy różne scenki i teraz już możemy być spokojni o nasze pociechy. Dziękujemy serdecznie Panu Radosławowi oraz Panu Andrzejowi za przekazanie tej cennej wiedzy, ale również za opaski odblaskowe i pyszne cukierki!

• PLAN ODWOZÓW NA ROK SZKOLNY 2023/2024

poniedziałek: - po 5 lekcji- godz. 12.35

wtorek:           - po 5 lekcji- godz. 12.35

- po 8 lekcji- godz. 15.20

środa:           - po 5 lekcji- godz. 12.35

czwartek:      - po 5 lekcji- godz. 12.35

- po 8 lekcji- godz. 15.20

piątek:          - po 4 lekcji- godz. 11.40

- po 5 lekcji- godz. 12.35

• Uroczeste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• 4 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny etap swojej edukacji.
              Pełniąca obowiązki Dyrektora Szkoły Pani Marlena Januszewska przywitała wszystkich bardzo serdecznie i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania w szkole w roku szkolnym 2023/2024. Dzieci z entuzjazmem wysłuchały życzeń, złożonych przez Panią Dyrektor oraz tych, które przekazała nam Pani Burmistrz Bogusława Jagodzińska.
              Uczniowie gromkimi brawami przywitali NOWY ROK SZKOLNY, następnie udali się z wychowawcami do klas.