• Światowy Dzień Ziemi w oddziale zerowym

• 22 kwietnia dzieci z przedszkola obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta).

Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały wspólnie piękną pracę plastyczną.

• Sprzątamy dla Polski

• 22 kwietnia 2022 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji  SPRZĄTAMY DLA POLSKI , której celem była nie tylko troska o środowisko naturalne, ale również kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Z tej okazji najmłodsi przygotowali ulotki i roznosili je po okolicy Kosztowa.  Starsi uczniowie klas IV-VII wyruszyli w stronę Rzęszkowa, Jeziorek i okolic Kosztowa. Natomiast uczniowie klas I-III pojechali do najbliższego lasu w Polanowie i pod czujnym okiem leśniczego p. Tomasza Gondka sprzątali las. Na początku spotkania wysłuchali zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po lesie jak i również dlaczego warto dbać o nasze środowisko. Ponadto uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi naszego lasu a mianowicie zbiorowej mogiły, która powstała w połowie XIX wieku dla ofiar szalejącej na tym terenie epidemii cholery. Podczas sprzątania lasu dzieci miały okazję zobaczyć wiosenne kwiaty takie jak zawilce, barwinki, dziki leśny agrest, młode kępy intensywnego w smaku szczypiorku, padalca –płaza z rodziny jaszczurkowatych oraz niezwykłą osobliwość a mianowicie czereśnię  która wzrastała w dąb. Ponadto pan Tomasz opowiedział dzieciom o zdrowotnym działaniu kwasu mrówkowego. Po tak intensywnej pracy i zdobytej wiedzy uczniowie z wielką przyjemnością i apetytem zjedli swój prowiant, następnie udali się w drogę powrotną do szkoły, by tam kontynuować zajęcia. Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Gondkowi za opiekę i pomoc w zrealizowaniu akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI.

• POSZUKIWANIE PREZENTÓW OD ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO

• Zgodnie ze zwyczajem Świąt Wielkanocnych, zajączek zostawia drobne prezenty dla najmłodszych w różnych zakamarkach czy kątach. Przedszkolaki małe i te trochę starsze bardzo dobrze o tym wiedzą, dlatego w ostatnich dniach wyruszyły na poszukiwanie wielkanocnych koszyczków i upominków. Dzieci w pełnym skupieniu przemierzały okolice przedszkola wypatrując różnych śladów czy wskazówek. Misja „Poszukiwanie Zajączka” nie dość, że sprawiła wielką radość  to jeszcze zakończyła się pełnym sukcesem - każdy przedszkolak znalazł coś słodkiego.

Serdecznie dziękujemy Radom Oddziałowym   za organizację zabawy i przygotowanie upominków.

• Dzień marchewki w oddziale zerowym

• Dnia 11.04.2022r. nasze przedszkolaki świętowały  Dzień Marchewki (dzień pomarańczowy). To święto, pomarańczowego warzywa, miało  zachęcić  dzieci  do chrupania tego zdrowego warzywa i częstszego spożywania go w najróżniejszych postaciach.

Dzień Marchewki był też okazją do znakomitej zabawy przedszkolaków.

Dzieci mogły zrobić pyszny sok marchwiowo – jabłkowy, rozwiązywać zagadki, uczestniczyć w zajęciach mających na celu poznanie walorów zdrowotnych tego warzywa. Dodatkowo każdy mógł zostać marchewką – zrobić sobie zdjęcie w fotoramce w kształcie marchewki oraz przypomnieć sobie jak wygląda piramida zdrowia.

• Kartki świąteczne

• Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych uczniowie klas IV-VII na lekcji plastyki przygotowywali kartki świąteczne.

• Żyj ekologicznie

• W miesiącu marcu uczniowie klas I-III z oddziałem przedszkolnm uczestniczyli w programie ekologicznym pod hasłem ŻYJ EKOLOGICZNIE. Podstawowym celem tego programu było skuteczne i efektywne kształtowanie postaw zgodnych z etyką ekologiczną. Posłużył on nie tylko pogłębianiu wiedzy, ale pobudzaniu ich aktywności i twórczego myślenia.  Raz w tygodniu dzieci realizowały następujące tematy: Ile jest wody na naszej planecie? Skąd się bierze woda w kranie? Jak człowiek zanieczyszcza wodę? Rośliny i zwierzęta w wodzie. Podsumowaniem miesięcznego programu było wykonanie pracy plastycznej pod hasłem: W KRAINIE FANTAZJI-PODWODNE ŻYCIE ZWIERZĄT. Wszyscy uczestnicy programu wykazali się niezwykłą fantazją i kreatywnością. Zapraszamy do galerii  i obejrzenia pięknych prac naszych dzieci.

• Dzień bez plecaka

• Dnia 1 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień bez plecaka. Tego dnia uczniowie klas 4-8 zamienili tradycyjną torbę lub plecak na inne nosidła. Zapraszamy do galerii zdjęć w celu obejrzenia niekonwencjonalnych  pomysłów  naszych uczniów.