• Dzień Babci i Dziadka

• Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły DZIADKÓW na uroczystość z okazji ich święta( jest już tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych ). Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Ta wspaniała impreza odbyła się w dniu 19.01.2024r. W pięknie udekorowanej sali wiejskiej dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny stylizowany na lata PRL-u.

Dziękujemy każdemu, kto zaszczycił nas dziś swoją obecnością, przede wszystkim Wam drodzy dziadkowie. Swoją liczną obecnością udowodniliście, że Wasi wnukowie mogą na Was liczyć ZAWSZE! Jeszcze raz - Wszystkiego co najlepsze dla Was!

Serdecznie dziękujemy Pani Kamili Bąk-Sekretarz Gminy Wyrzysk, która w imieniu Pani Burmistrz Bogusławy Jagodzińskiej złożyła życzenia głównym bohaterom dzisiejszej uroczystości oraz obdarowała aktorów słodkimi pysznościami.

Dziękujemy rówież organizatorom: sołtysom wsi: Kosztowo, Rzęszkowo, Tomaszewo oraz Jeziorki Kosztowskie, KGW Kosztowo oraz KGW Jeziorki Kosztowskie, OSP Kosztowo, a także Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kosztowie, Radzie Rodziców i rodzicom dzieci przedszkolnych za ogrom prac włożonych w organizację tego spotkania, przygotowanie sali i smacznego poczęstunku.

Do zobaczenia za rok!

• “Piękna i Bestia” - spektakl, który zachwycił naszych uczniów

• W dniu 12.01.2023 r. uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrali się na wycieczkę do Teatru w Pile, gdzie obejrzeli spektakl "Piękna i Bestia". Była to opowieść o miłości między piękną Bellą, a zamienionym w potwora księciem, którego klątwę mogła zdjąć tylko prawdziwa miłość. Spektakl był pełen pięknych piosenek, barwnych kostiumów i efektownej scenografii. Uczniowie byli zachwyceni widowiskiem i bawili się doskonale.

• Laboratoria Przyszłości

• Uczniowie klasy 5 na lekcji techniki uczyli sie podstawowych ściegów, a następnie szyli pokrowce na telefon, wykorzystując zdobyte umiejętności. Dużą pomocą była też plansza przedstawiająca przybory do szycia.