• Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

• Dnia 30 września 2022 roku przeprowadzono w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się zgodnie z zapisami przyjętymi w Regulaminie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie. Kandydowało 9 osób, które przez dwa tygodnie prezentowały swoje plany pracy jako przyszli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Komisja Wyborcza podliczywszy głosy, stwierdziła, że w roku szkolnym 2022/23 Samorząd Uczniowski będą tworzyli:

1. Maja Gwit kl. VIII a – przewodnicząca
              2. Weronika Głuchowska kl. VIII b – zastępca przewodniczącego
              3. Julia Lewicz kl. V – skarbnik

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy

• Europejski Tydzień Sportu.

• W dniach od 23 do 30 września 2022r. odbywał się Europejski Tydzień Sportu. Nasza szkoła wzięła w nim udział.

28 września 2022r. odbyła się sztafeta klasowa z wychowawcą, która polegała na tym, iż na każdej przerwie szkolnej wyznaczone klasy wraz z wychowawcą uczestniczyli w biegu sztafetowym. Zadanie polegało na przebiegnięciu wyznaczonego dystansu przez wszystkich uczniów danej klasy oraz wychowawcę. W trakcie biegu uczestnicy przekazywali sobie pałeczkę sztafetową.

30.09.2022r. odbył się turniej przeciągania liny pod hasłem "Supermocni". Konkurs międzyklasowy w przeciąganiu liny w trzech kategoriach wiekowych, System "każdy z każdym".

• Pasowanie na ucznia.

• 03 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Marlenę Januszewską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie.

• W poniedziałek 3 października 2022r., uczniowie naszej szkoły (klasa V, VI, VII i VIII) wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Kopalni Soli w Kłodawie. Pod opieką p. Joanny Berndt, p. Elżbiety Michalskiej, p. Izabeli Sobiech – Koszuty i p. Krystiana Gordona, przeżyli podróż do wnętrza ziemi. Trasa turystyczna kopalni, którą zwiedzaliśmy, znajduje się na poziomie 600 metrów pod ziemią, do której zjeżdża się szybem Michał. Pan Przewodnik z wielką pasją i przywiązaniem do tego miejsca, przekazał uczestnikom wiele ciekawych informacji o kopalni, powstawaniu i wydobywaniu soli, Świętej Kindze-patronce górników. Przewodnicy, którzy oprowadzają po podziemiach kopalni, to w większości jej byli pracownicy, a to gwarantuje dużą wiedzę i rzetelne informacje, jakie otrzymują turyści. Zwiedzając, dowiedzieliśmy się, że w tej kopalni znajduje się najgłębsza podziemna trasa turystyczna na świecie z czynną kopalnią, czyli taką, w której trwają prace wydobywania soli. Sól wydobywana w Kłodawie znajduje zastosowanie, jako sól kuchenna, sól dla przemysłu spożywczego, dla rolnictwa, w drogownictwie do zimowego utrzymania dróg i in. Po dwugodzinnym zwiedzaniu, wyjechaliśmy na powierzchnię ziemi i udaliśmy się do sklepiku, w którym można kupić wiele wyrobów solnych, w tym także różową sól kłodawską - jedyną w Europie.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Inowrocławiu, gdzie poszliśmy na spacer do Parku Solankowego. Główną atrakcją były drugie co do wielkości w Polsce tężnie. Zbudowane w 2001r. robią dziś niesamowite wrażenie. Po gałęziach tarniny z wysokości 9 metrów spływa woda solankowa. Wiatr i słońce sprzyjają powstawaniu solankowego areozolu , który unosi się nawet do 300 metrów od tężni. Po 15 minutach inhalacji w obrębie tężni poszliśmy podziwiać dalej park. Widzieliśmy muszlę koncertową, kompozycje kwiatowe, wiecznie zielone Ogrody Papieskie, a także dęby posadzone przez znanych Polaków.

Pełni wrażeń, po niesamowitej przygodzie, udaliśmy się do swoich domów.

• Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.

• Dnia 29 września (czwartek) z okazji „Dnia Chłopaka” w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana (przez przerwę spowodowaną pandemią) dyskoteka. Organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny, który przygotował wiele niespodzianek, zabaw, konkursów czy quizów. Nie zabrakło oczywiście tańców, zarówno przy starych, jak i nowych przebojach - uczniowie indywidualnie, w parach lub grupach dali upust swojej kreatywności. Sprzęt muzyczny obsługiwał Artur - nasz najlepszy DJ szkolny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę.

Do zobaczenia na następnej imprezie😊

• Dzień Chłopaka- przedszkolaka.

• W piątek 30.09.2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”.Z tej okazji od samego rana odbywały się różne pląsy taneczne, zabawy integracyjne w kole i konkursy. Był to czas pełen niesamowitych wrażeń i atrakcji. Chłopcy czuli się wyróżnieni, gdyż otrzymali upominki, usłyszeli gromkie „Sto lat!” oraz życzenia od koleżanek. Nagrodą dla wszystkich przedszkolaków był wspólny poczęstunek. Cały dzień upłynął w radosnej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci maluchów.

Serdecznie dziękujemy Radzie Oddziałowej za przygotowanie  upominków dla dzieci.